Upamiętniono Godzinę W

O godzinie 17:00 w wielu miejscach w Polsce alarmy przypomniały o słynnej godzinie, W która rozpoczęła powstanie warszawskie. W Kazimierzu także uczczono tę rocznicę.

O godzinie 17:00 w wielu miejscach w Polsce alarmy przypomniały o słynnej godzinie, W która rozpoczęła powstanie warszawskie. W Kazimierzu także uczczono tę rocznicę.

Po raz ósmy Kazimierz zatrzymał się w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pod studnią w sercu Miasteczka w tym roku zebrało się wyjątkowo dużo ludzi – upamiętnienie tak ważnej rocznicy w historii Polski wpisało się już w kalendarz Kazimierza. Była syrena, były piosenki powstańcze, była chwila zadumy.

-Chciałem, aby u nas obchodzić tę rocznicę trochę inaczej niż gdzie indziej. Bez zbędnego patetyzmu, kwiatów, przemówień, przedstawicieli takich czy innych poważnych instytucji, ale przede wszystkim z oddaniem hołdu, uznana i szacunku dla bohaterów Powstania. Pomysł chyba był trafny. Zawsze wzrusza mnie zatrzymany Rynek, wszyscy na stojąco, pełni powagi i zadumy – mówi Marcin Pisula pomysłodawca i główny organizator uroczystości. – W tym roku wyjątkowa liczba osób uczestniczyła w wydarzeniu. Rozdaliśmy ponad 200 śpiewników a śpiewających powstańcze piosenki było dużo, dużo więcej.

Mimo deklarowanego swobodnego upamiętnienia bohaterów Warszawy, na uroczystości pojawili się m.in. przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Arturem Pomianowskim na czele i przewodniczącą Komisji Edukacji Rady Miejskiej Ewą Wolna.

77. rocznica wybuchu powstania warszawskiego na filmie autorstwa Marcina Pisuli>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *