Sztab WOŚP rozliczony

Kazimierski sztab WOŚP przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza podsumował ostatecznie wyniki tegorocznej zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna 30. akcja dedykowana była okulistyce dziecięcej.

30. Finał Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozgrywał się po raz drugi w czasie epidemii koronawirusa. Dlatego też zbiórka funduszy odbywała się nie tylko w przestrzeni realnej, ale również w Internecie. Na ulice Kazimierza wyszło z puszkami 18 wolontariuszy nie tylko z obu kazimierskich szkół, ale także ze szkół puławskich. W puszkach zebrało się w sumie 9114, 76 zł. Drugie tyle prawie zebrano na aukcjach Allegro w ramach II edycji akcji „Kazimierz Dolny wspiera WOŚP”, która w tym roku odbywała się pod patronatem Burmistrza Miasteczka. „Dzień z Burmistrzem” był zresztą jedną z najwyżej wylicytowanych aukcji. Poza tym licytowano noclegi, vouchery do restauracji i hoteli, na kajaki czy motorówki, bilety na ekobusiki i statki czy parkingi, kwiaty i wiele innych atrakcyjnych gadżetów związanych z Kazimierzem i Wielka Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W sumie ponad 60 kazimierskich atrakcji.

– Chcieliśmy z jednej strony pokazać to, co Kazimierz ma najlepszego i że potrafi się tym dzielić – mówią wolontariusze Sztabu WOŚP nr 5973 działającym przez Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

W sumie kazimierski sztab zebrał łącznie 18534,35zł: 9114,76 w puszkach, 686 zł w eskarbonkach oraz 8733,59 zł podczas licytacji Allegro.

-Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczną zbiórką na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym, którzy wrzucili grosik do puszki. Tym, którzy przelali złotówki na konto. Tym, którzy wystawili na Allegro te swoje działalności, które pozwalają odkryć istotę Kazimierza i przyciągają tutaj turystów – mówią wolontariusze ze Sztabu przy Koszczycu. – Bądźmy razem za rok!

Czytaj także: Finał za nami, ale Orkiestra gra>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *