Sylwester w Kazimierzu

W wielu domach trwa wielkie przedświąteczne krzątanie. Zakupy, sprzątanie, pieczenie i lukrowanie pierniczków, lepienie uszek i pierogów z kapustą i grzybami. Po Kazimierskim Jarmarku Świątecznym czas przyspieszył. Do sylwestra coraz bliżej.

Trwa odliczanie do świąt. Tym samym niedaleko też do sylwestra. Nie brak też takich, którzy nie wyobrażają sobie, by nie rozpocząć Nowego Roku właśnie w Kazimierzu.

– W tamtym roku wyjechaliśmy pod ogromnym wrażeniem – mówią turyści z Torunia. – Atmosfera na kazimierskim rynku była kapitalna. Nie potrzeba było do tego wielkiej sceny, wielkich zespołów. Wszyscy byli uśmiechnięci, składali sobie życzenia. To niesamowite, jak ludzie potrafią się tu bawić!

Lublin Street Band

W tym roku zapowiada się nie mniej… kazimiersko! W planach jest koncert zespołu Lublin Street Band i mapping rynkowych kamieniczek.

-Ciekawy zespół, bardzo dobry technicznie – mówi burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski. – Liczymy, że rozgrzeje publiczność i wszyscy będą się dobrze bawić.

Miasto tak jak dotychczas nie organizuje pokazów fajerwerków. I ze względu na zwierzęta, i ze względu na koszty.

-Niektóre miasta rezygnują z organizacji zabaw sylwestrowych ze względu na koszty. My podobnie jak w latach poprzednich robimy to stosunkowo niewielkim budżetem. Staramy się naszym mieszkańcom i gościom zapewnić dobrą zabawę. Atmosferę tworzą oni sami – jak zwykle gorącą, niepowtarzalną.

W czasie nocy sylwestrowej będzie można skorzystać z gastronomii. I tej na świeżym powietrzu – będą specjalne stoiska plenerowe – i tej pod dachem.

-Początkowo restauratorzy podchodzili do tego pomysłu sceptycznie. W tamtym roku mieliśmy otwarte tylko dwie restauracje, ale przyjazna atmosfera wśród uczestników zabawy sylwestrowej na rynku spowodowała, że w tym roku będą otwarte kolejne – mówi burmistrz Pomianowski. – Mamy już też chętnych do poprowadzenia stoisk gastronomicznych na rynku. To bardzo cieszy, bo to oznacza, że nasz sylwester zyskuje w oczach nie tylko gości, ale także wśród tych, którzy by chcieli w tym uczestniczyć w bardziej aktywny sposób.

Zabawa sylwestrowa na kazimierskim rynku rozpocznie się 31 grudnia o godzinie 21:00. Do siego roku!

Czytaj także:
Szczęśliwego Nowego Roku!>>>
Będziemy mieli dobry rok>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *