Sylwester na podwójnym gazie

Piłeś - nie jedź. Od lat policja na całym świecie uczula kierowców, aby nie jeździli na podwójnym gazie. I zawsze jest ktoś, kto uważa, że wie lepiej.

Sylwestrowa noc w Kazimierzu Dolnym będzie długo wspominana. Wyjątkowo ciepła aura, świetna zabawa przy muzyce Bum Bum Orkestar i DJ Kozaka oraz gorąca atmosfera, przez wiele osób podgrzana dodatkowo procentowymi trunkami.

Dla mieszkańca jednej z podpuławskich miejscowość ta noc skończyła się bardzo nieprzyjemnie i kosztownie. Mężczyzna kierujący audi nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu. Zauważyli to policjanci z puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego pełniący tej nocy służbę w Kazimierzu Dolnym. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, aby zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca, zamiast się zatrzymać, przyspieszył. Następnie wjechał na chodnik i trawnik, aby ukryć się między zaparkowanymi samochodami. Mężczyzna został jednak szybko zatrzymany. 41-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Nieunikniona kara

Mężczyzna stracił prawo jazdy i stanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności i grzywna. Będzie też musiał uiścić świadczenie na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej. Jest to kwota nawet do 60 tysięcy złotych.

Kolejnych trzech nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych w Powiecie Puławskim podczas akcji „Trzeźwy poranek”.

Czytaj także:
Wypadek na Wiśle>>>
Wypadek w Wierzchoniowie>>>
Podpalacz zatrzymany!>>>
Wypadek w Czerniawach>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *