Święto Sąsiada

Po raz drugi na Małym Rynku skupią się kazimierzacy, by spotkać się ze swoimi sąsiadami i bawić się razem z nimi na Kazimierskim Święcie Sąsiada.

-Pomysł zorganizowania Kazimierskiego Święta Sąsiada narodził się kilka lat temu. Jesteśmy już po pierwszej edycji tej sąsiedzkiej imprezy – mówi zwracając się za naszym pośrednictwem do wszystkich kazimierzaków Tomasz Małolepszy – pomysłodawca i organizator Kazimierskiego Święta Sąsiada. – Realizacja kolejnej odbędzie się już 17 września 2022, stąd potrzebujemy Twojego wsparcia! Dzięki pomocy organizacji zewnętrznych, a także oddolnej inicjatywie mieszkań ców, mamy możliwość kontynuowania nowej tradycji. Naszym celem jest organizowanie raz w roku lokalnego sąsiedzkiego święta. Tak jak u cioci na imieninach, jednakże przy muzyce na żywo, lokalnym sąsiedzkim poczęstunku – każdy przynosi coś smacznego – i w scenerii Małego Rynku, odbędzie się przemiłe sąsiedzkie spotkanie. Spotkanie jest dedykowane Nam, mieszkań com miasta i gminy Kazimierz Dolny oraz naszym ukraińskim gościom. Zapewniamy stoły, oprawę , naczynia jednorazowe i pomoc organizacyjną ,
jednakże nie ma sąsiedzkiej imprezy bez sąsiadów… Wesprzyj sąsiedzką inicjatywę. Pomóż w zapraszaniu mieszkańców gminy, podaj dalej tę ideę i niech moc będzie z Nami! Liczymy na Twoją pomoc! Liczymy na Ciebie!

Kazimierskie Święto Sąsiada wyszło z ulicy Doły, gdzie przez kilka lat skupiało mieszkańców tej ulicy przy wspólnym stole, na pogawędkach i tańcach. Od roku przeniosło się do centrum Kazimierza, by łączyć wszystkich sąsiadów w Kazimierzu.

Co nas czeka podczas tegorocznego Święta Sąsiada?

Oprócz dobrego jedzenia, które zapewnią kazimierskie restauracje i sami sąsiedzi według najlepszych przepisów swoich rodzinnych kuchni pojawi się muzyka! Zagrają – do tańca – Maciejowa Kapela.

Super zespół, wspaniałe utwory do doskonałej zabawy łączącej pokolenia – mówią o ich muzyce ci, co ją słyszeli.

Usłyszymy też muzykę prezentowaną przez prawnuka słynnego barytona lirycznego Mieczysława Fogga – Michała Fogga!

Tegoroczne Święto Sąsiada połączy nie tylko polskich sąsiadów w Kazimierzu. Wojna na Ukrainie sprawiła, że do Miasteczka przyjechało wielu uchodźców z tego kraju i stali się na ten trudny czas naszymi sąsiadami. Symbolem tej wspólnoty będzie zasadzenie przez polskie i ukraińskie dzieci kwiatów w specjalnie zakupionych do tego donicach, które zdobić będą przestrzeń Małego Rynku.

Święto Sąsiada 17 września na Małym Rynku od godziny 18:00

-Sąsiedzie, podaj dalej i wpadnij spotkać Sąsiada! Impreza zrzutkowa – przygotuj coś smacznego na wspólny stół! (zapewniamy stoły i zastawę) – mówią Agnieszka i Tomasz Małolepsi.

Każdy mieszkaniec miasteczka, to komóreczka jednego ciała.
Jesteśmy jednością! To nie bajeczka.. Tak to po prostu działa.
Zdrowe, życzliwe sąsiedzkie relacje, to zdrowe miasteczka ciało!
Niech dbanie o siebie nawzajem, zwyczajem się stanie
Tak by żyć się chciało!

Czytaj także: Święto Jesieni jednak się odbędzie>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *