Święto Krainy Lessowych Wąwozów

Kraina Lessowych Wąwozów to nasza lokalna organizacja turystyczna. Jej głównym miejscem działania jest Powiat Puławski, a szczególnie teren tzw. Trójkąta Turystycznego Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów. Siedzibą organizacji jest Nałęczów. Organizacja powstała w 2004 roku. Od 2019 roku uzyskała tytuł Polskiej Marki Turystycznej

Kraina Lessowych Wąwozów zrzesza firmy zajmujące się szeroko postrzeganą turystyką: noclegami, gastronomią, transportem, warsztatami, usługami na rzecz turystów.

Jak świętować to świętować

Święto Krainy odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2023. W ramach imprezy przygotowano kolejną już odsłonę Nałęczowskiego Festiwalu Otwartych Ogrodów, ofertę dla rodzin z dziećmi w ramach Akademii Lesslandia oraz prezentację Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Kraina Lessowych Wąwozów.

Nałęczowskiego Festiwalu Otwartych Ogrodów

Festiwal odbędzie się w dwa następujące po sobie weekendy -10-11 czerwca 2023 oraz 17-18 czerwca 2023. To nie lada gratka aby zajrzeć do nałęczowskich ogrodów i ogródków, porozmawiać o ogrodnictwie, sztuce i życiu. Zwłaszcza, że oprócz ogrodów restauracji, hoteli czy muzeów otwierają się ogrody prywatne.

Będzie artystycznie, muzycznie i inspirująco. Będzie wystawa rzeźb, rysunków i projektów Stanisława Strzyżyńskiego (autor ławeczki Bolesława Prusa oraz pomnika „Pamięci rozstrzelanych rodzin” w Kolonii Zbędowice). Będą wystawy obrazów i rękodzieła. Zaprezentowane będą psiaki do adopcji – ze schroniska w Bronicach.

Odbędą się liczne warsztaty: dziewiarstwa, rysunku, linorytu i gipsorytu. Będą zajęcia relaksacyjne i spotkania z poezją. Ciekawie zapowiadają się pokazy astronomiczne. Zaplanowano koncerty: muzyki jazzowej, filmowej. Będzie można bezpłatnie zwiedzać muzea Prusa i Żeromskiego.

Dla młodszych i starszych

Dla ciała i ducha – to wszystko przygotowali członkowie Krainy Lessowych Wąwozów. Będzie zwiedzanie labiryntów, Siedliska Małgorzaty, Manufaktury Różanej, owczarni, wieży Ariańskiej, Kazimierza Dolnego w formie Questu, nałęczowskich muzeów oraz zwierzyńca. Spacery szlakiem mocy, do owczarni czy po lesie.

Czekają na Państwa liczne warsztaty. Ceramiczne i zielarskie. Papiernicze i fusingu.

Zapowiada się ciekawy weekend.

My zapraszamy do zwiedzania Kazimierza z Questem Szlakiem Kazimierskich Ciekawostek, do pobrania TU.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *