Święto Jesieni jednak się odbędzie

To naprawdę bardzo dobra wiadomość. Święto Jesieni jednak się odbędzie. Zapraszamy do Kazimierza 25 września!

Tegoroczne Święto Jesieni organizowane corocznie przez Muzeum Nadwiślańskie zostało wczoraj odwołane. Jednak w wyniku dzisiejszych rozmów, do których doszło z inicjatywy władz miasta, decyzja ta została anulowana. Wiadomo, że na pewno impreza się odbędzie. Miłośnikom tego wydarzenia pozostaje trzymać kciuki za pogodę w niedzielę 25 września.

-Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich fanów naszego cyklicznego wydarzenia, jakim jest coroczne Święto Jesieni organizowane przy Oddziale Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym, że w tym roku nasze święto jednak się odbędzie! – czytamy na oficjalnym profilu Facebookowym Muzeum Nadwiślańskiego. – Serdeczne podziękowania dla Burmistrza naszego miasteczka Pana Artura Pomianowskiego oraz Dyrektora KOKPiT Pana Maksymiliana Skrzeczkowskiego za dzisiejszą inicjatywę spotkania i deklarację wsparcia organizacji wydarzenia!

Podczas dzisiejszego spotkania roboczego, w którym ze strony miasta uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta z burmistrzem na czele, Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, Dzwonnicy Kultury i przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miejskiej oraz przedstawiciele Muzeum z dyrektorem Piotrem Kondraciukiem ustalono wstępnie zakres współpracy.

-Drodzy Państwo, z radością informuję, że nasze rozmowy z Muzeum Nadwiślańskim w sprawie organizacji Święta Jesieni przyniosły oczekiwany rezultat. Święto Jesieni się odbędzie! Termin bez zmian – 25 września na parkingach przy ul. Puławskiej, przed Muzeum Przyrodniczym. Gmina Kazimierz Dolny będzie współorganizatorem wydarzenia, które stało się już naszą lokalną tradycją i jest bardzo lubiane zarówno przez mieszkańców jak i turystów. Do zobaczenia na Święcie Jesieni! – napisał na Facebooku burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski.

Miasto staje się więc w tym roku partnerem Święta Jesieni, które dotąd było organizowane w całości przez Muzeum Nadwiślańskie.

– Ustaliliśmy, że część obowiązków wynikających z organizacji Święta Jesieni bierze na siebie miasto – mówi Artur Pomianowski burmistrz Kazimierza Dolnego. – W poniedziałek podczas kolejnego spotkania zostaną doprecyzowane szczegóły.

Impreza odbędzie się tradycyjnie na terenie zielonym przed Oddziałem Przyrodniczym. Udostępniony ma być także parking betonowy przed klasztorem betanek. Jak informuje dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego Piotr Kondraciuk, stoisk będzie jednak mniej niż dotychczas – około stu. Nie zabraknie także imprez towarzyszących: konkursów czy występów zespołów ludowych organizowanych we współpracy z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Niewątpliwą atrakcją tej edycji będzie możliwość odwiedzenia Oddziału Przyrodniczego Muzeum świeżo udostępnionego po remoncie.

Czytaj także: Nie będzie Święta Jesieni?>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *