Boże Narodzenie w Kazimierzu Dolnym

Już od lat wiele osób właśnie to miejsce wybiera na spędzenie świąt.

Za nami już jarmarki i kiermasze świąteczne w Kazimierzu Dolnym, Janowcu, Puławach i Nałęczowie. Wigilie dla mieszkańców i przyjaciół odbyły się i w Kazimierzu, i w Puławach i w Janowcu.

Świąteczne dekoracje dodają Kazimierzowi uroku i wprowadzają niezwykłą atmosferę. Restauracje proponują pyszności na święta, które można zamówić do domu, a hotele przygotowały ciekawe oferty na okres świąteczny i noworoczny. Jak spędzić Boże Narodzenie w Kazimierzu Dolnym?

Aktywnie

W piątek 23 grudnia, o 17:00 wybrać się będzie można na wycieczkę z melexami i pochodniami, a w sobotę 24 grudnia, o 12:00 na wycieczkę Zamek, legendy i stary Kazimierz. Świąteczny czas można spędzić na nartach. Stacja Narciarska Kazimierz Dolny otwarta będzie w Wigilię w godzinach 9:00-15:00, w pozostałe dni świąt od 9:00 do 21:00.

Mamy też nadzieję, że pogoda sprzyjać będzie długim spacerom po Kazimierskim Parku Krajobrazowym.

Religijnie

Boże narodzenie, to święto religijne. Najbardziej charakterystyczną mszą jest Pasterka. Ta, w Wierzchoniowie i w Bochotnicy odbędzie się o 22:00. W kazimierskim kościele parafialnym, tradycyjnie o 24:00.

26 grudnia, o 13:00 i przeżycia religijne i muzyczne na Koncertach Bożonarodzeniowych w Farze.

Przytulnie

Część hoteli i pensjonatów ma już pełne obłożenie na okres świąt. Warto poszukać ciekawych ofert na spędzenie tego czasu.

Pięknie położony Berberys Park Hotel oprócz komfortowych pokoi i świątecznej atmosfery proponuje, między innymi, wspólne kolędowanie, kolacje wigilijną przy świecach, ognisko, spacery po wąwozie i pobyt w strefie wellness.

Hotel Spichlerz Park oferuje przepyszne jedzenie i koncert kolęd w Boże Narodzenie. Willa Bohema oprócz ciekawego menu zaprasza na seans filmowy w Boże Narodzenie oraz do SPA.

Oferty bożonarodzeniowe przygotowały hotele Pensjonat Kazimierski, Dom Dziennikarza, Austeria Kazimierska, Hotel Vincent, Hotel Król Kazimierz, Dwa Księżyce, A gdyby ktoś chciał spojrzeć na Kazimierz Dolny z drugiego brzegu, zaprasza Hotel Kazimierski Zdrój nieopodal Janowca. A jeżeli szukacie Państwo tylko noclegu – czy w centrum, czy nieco dalej jest mnóstwo apartamentów, pokoi pod wynajem i niewielkich willi czy pensjonatów.

Artykuł nie jest sponsorowany. Powstał pod wpływem bajkowej atmosfery miasteczka.

Czytaj także:

Koncert Bożonarodzeniowy w Farze >>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *