Spotkanie z Tirsą Otuliną

Wrzesień to dobry czas, aby podsumować minione lato w Kazimierzu Dolnym w oparciu o magiczne, sensualne opowiadania Tirsy Otuliny. W historiach tych odnajdziecie piękno, naturę, sztukę i muzykę, która unosi się w powietrzu jak letni wiatr.

Justyna Romaniuk – pseudonim literacki Tirsa Otulina – to autorka dwóch książek „Opowieści rozsianych” i „Sukienek minionego lata”, gdzie zawarte są opowiadania, które przenikają do wnętrza i wrażliwości czytelnika. Każde opowiadanie jest inne, prowadzi dyskurs z czytelnikiem zostawiając go z głęboką zadumą i przemyśleniami nad otaczającym nas światem. Pisarka nazywa swoje opowieści miniaturami literackimi, są bowiem krótkie, lecz wzbogacają codzienność w to, co ulotne i niezwykłe.

Tirsa „otula” swoje słowa własnymi fotografiami, które pięknie przenikają się. Tak to już jest u autorki, że codzienność nabiera wymiaru niepowtarzalnej rzeczywistości, z pietyzmem ukazując szczegóły prostego życia.

Justyna Romaniuk od wielu lat związana jest z Kazimierzem Dolnym i tutaj też czerpie inspiracje
do swoich tekstów. Często można ją spotkać na kazimierskim rynku, jak w zaprzyjaźnionej kawiarni pije rano kawę lub kupuje owoce na targu. Zawsze zamyślona przemyka uliczkami miasta rejestrując w głowie lub w aparacie fotograficznym wyjątkowe kazimierskie obrazki.

Pisarka ukończyła filologię polską i studia podyplomowe z zakresu wiedzy o kulturze. Ma wiele zainteresowań i pasji.

Spotkanie autorskie Tirsy Otuliny w Bibliotece KOKPit u. Lubelska 32/34 10 września o godzinie 15:30. Wstęp wolny

Tekst: Biblioteka w Kazimierzu Dolnym

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *