Spisz się na medal!

Jeszcze tylko niecały miesiąc został do wypełnienia obowiązku spisania się w ramach Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021. Spisałeś się? Nie czekaj na rachmistrza spisowego. Możesz to zrobić samodzielnie. Jak? O tym poniżej.

Jeszcze tylko niecały miesiąc został do wypełnienia obowiązku spisania się w ramach Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021. Spisałeś się? Nie czekaj na rachmistrza spisowego. Możesz to zrobić samodzielnie. Jak? O tym poniżej.

1 kwietnia 2021 pod hasłem „Liczymy się dla Polski” rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Spis jest obowiązkowy i dokonywany jest na podstawie Ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, która została podpisana przez Prezydenta RP.

Spis powszechny, nie jest niczym nowym, odbywa się co 10 lat, w celu pozyskania danych statystycznych: demograficznych i społeczno-zawodowych. Nasze dane ujęte zostaną w statystykach dotyczących ilości ludności, przekroju wiekowego społeczeństwa, aktywności zawodowej, wyznania, a także zdrowia oraz różnic między regionami kraju. Dane te, z czasem, stają się niezwykle ważnym źródłem wiedzy historycznej. Wszelkie informacje są utajnione i może z nich korzystać tylko Główny Urząd Statystyczny.

Jak można się spisać?

Obowiązującą formą tegorocznego spisu jest samospis. Spisujemy się samodzielnie przez Internet w specjalnie przygotowanej aplikacji spisowej. Aby zalogować się do aplikacji, wystarczy nasz PESEL i nazwisko rodowe matki. Jeśli spisujemy się sami, możemy wziąć udział w loterii promocyjnej narodowego spisu i wygrać cenne nagrody.

Metodami uzupełniającymi są spis telefoniczny i bezpośredni. Możemy sami zadzwonić pod numer Głównego Urzędu Statystycznego. Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem: 22 279-99-99 spiszą nas pracownicy GUS. Jeśli nie spiszemy się sami, skontaktuje się z nami rachmistrz spisowy, który dzwoni z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99.

Wszystkie informacje znajdą Państwo na stronie rządowej Głównego Urzędu Statystycznego.

Jak przebiega spis powszechny w gminie Kazimierz Dolny?

Do tej pory spisało się 50 % mieszkańców naszej gminy. Wielu z nich nie słyszało jeszcze o spisie, wielu podchodzi do spisu nieufnie.

Bezpiecznym i budzącym zaufanie sposobem spisu jest spis w gminie. W Kazimierzu Dolnym można spisać się w Urzędzie Stanu Cywilnego, w siedzibie Urzędu, przy ul. Senatorskiej. Możliwe jest też zorganizowanie spisu w poszczególnych miejscowościach gminy. W mobilnych punktach spisowych spotkają się Państwo z rachmistrzami lub pracownikami gminy. Proszę pamiętać, że rachmistrzów można sprawdzić. Dzwońcie Państwo do Urzędy Gminy. Można zrobić to też przez aplikację dostępną na i infolinię spisową numerem 22 279 99 99.

Każdy się liczy! Został nam niespełna miesiąc.

Spisz się!

Można się także spisać 4 września podczas Pikniku lawendowego w Parchatce a także 5 września w Urzędzie Miasta w Kazimierzu przy ul. Senatorskiej 5 w godzinach 10:00 – 13:00

Rachmistrz spisowy będzie pełnił dyżury podczas dni targowych w podcieniach przy wejściu do Urzędu Miasta ul. Rynek 12: w piątek 10 września w godzinach od 9.00 – 12.00 oraz we wtorek 14 września w godzinach od 9.00 – 13.00 

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *