Słoneczny wrzesień?

Pierwszy weekend września zachwycił pogodą. Liczne grupy przybywające do miasteczka podziwiać mogły nie tylko zabytki i opowieści przewodników, ale i osławione kazimierskie słońce. Turyści skuszeni pogodą przybywali na teren Lubelskiego Trójkąta Turystycznego tłumnie. Czy ten weekend zapowiada pogodny wrzesień?

Pierwszy weekend września zachwycił pogodą. Liczne grupy przybywające do Miasteczka podziwiać mogły nie tylko zabytki i opowieści przewodników, ale i osławione kazimierskie słońce. Turyści skuszeni pogodą przybywali na teren Lubelskiego Trójkąta Turystycznego tłumnie. Czy ten weekend zapowiada pogodny wrzesień?

Na Wisłę spoglądano i z obawą i z zachwytem. Ostatnie deszcze spowodowały ogłoszenie stanu pogotowia na Wiśle. Rzeka zakryła deptak pod wałem, wydmy i część wysepek. Coraz wyżej podnosiła się na wysokości wału. Zalane zostały kazimierskie boiska.

Ten weekend rozbrzmiewał klimatyczną muzyką. W piątek na zamku kazimierskim zagrała najmniejsza orkiestra świata: Orkiestry Ludwika Sarskiego. Fantastyczny koncert wprawił publiczność w doskonały nastrój. Koncertowi towarzyszyła projekcja filmów Charliego Chaplina: „Charlie się żeni” oraz „Charlie strażakiem”. W sobotę na Rynku można było posłuchać koncertu Kazimierskiego Składu.

A w niedzielę na rynku kazimierskim zagościły straganiki z kolorowym asortymentem Kiermaszu Produktów Lokalnych.

Wysoki poziom Wisły sprawił, że miejscowe promy w ten weekend nie funkcjonowały. Woda zalała przyczółki promu Kazimierz-Janowiec oraz Bochotnica-Nasiłów. Utrudniło to dotarcie do Janowca, gdzie na zamku odbyły się w ten weekend Spotkania z Historią. Do Janowca przybyli liczni rekonstruktorzy. Były pokazy strzelectwa i musztry. Odbył się szturm na zamek i pokazy kawaleryjskie. Prezentowane były dawne rzemiosło i stroje. Turyści dopisali, bo było co oglądać. W ten weekend w Janowcu można się było przenieść w czasie.

A jakie będą kolejne weekendy na Lubelskim Powiślu? Szalenie ciekawe i mamy nadzieję, że pogodne.

Pokazy kawaleryjskie w parku przy zamku w Janowcu

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *