Słoneczny wrzesień?

Pierwszy weekend września zachwycił pogodą. Liczne grupy przybywające do Miasteczka podziwiać mogły nie tylko zabytki i opowieści przewodników, ale i osławione kazimierskie słońce. Turyści skuszeni pogodą przybywali na teren Lubelskiego Trójkąta Turystycznego tłumnie. Czy ten weekend zapowiada pogodny wrzesień?

Na Wisłę spoglądano i z obawą i z zachwytem. Ostatnie deszcze spowodowały ogłoszenie stanu pogotowia na Wiśle. Rzeka zakryła deptak pod wałem, wydmy i część wysepek. Coraz wyżej podnosiła się na wysokości wału. Zalane zostały kazimierskie boiska.

Ten weekend rozbrzmiewał klimatyczną muzyką. W piątek na zamku kazimierskim zagrała najmniejsza orkiestra świata: Orkiestry Ludwika Sarskiego. Fantastyczny koncert wprawił publiczność w doskonały nastrój. Koncertowi towarzyszyła projekcja filmów Charliego Chaplina: „Charlie się żeni” oraz „Charlie strażakiem”. W sobotę na Rynku można było posłuchać koncertu Kazimierskiego Składu.

A w niedzielę na rynku kazimierskim zagościły straganiki z kolorowym asortymentem Kiermaszu Produktów Lokalnych.

Wysoki poziom Wisły sprawił, że miejscowe promy w ten weekend nie funkcjonowały. Woda zalała przyczółki promu Kazimierz-Janowiec oraz Bochotnica-Nasiłów. Utrudniło to dotarcie do Janowca, gdzie na zamku odbyły się w ten weekend Spotkania z Historią. Do Janowca przybyli liczni rekonstruktorzy. Były pokazy strzelectwa i musztry. Odbył się szturm na zamek i pokazy kawaleryjskie. Prezentowane były dawne rzemiosło i stroje. Turyści dopisali, bo było co oglądać. W ten weekend w Janowcu można się było przenieść w czasie.

A jakie będą kolejne weekendy na Lubelskim Powiślu? Szalenie ciekawe i mamy nadzieję, że pogodne.

Pokazy kawaleryjskie w parku przy zamku w Janowcu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *