Samorząd Mieszkańców wznawia działalność

Po dwuletniej przerwie w działalności Samorządu Mieszkańców wybrano jego nowe władze. Nie obyło się bez burzliwej dyskusji.

Po dwuletniej przerwie w działalności Samorządu Mieszkańców wybrano jego nowe władze. Nie obyło się bez burzliwej dyskusji.

Nowe władze Samorządu Mieszkańców Kazimierza wybrano po wygaśnięciu kadencji ostatniej przewodniczącej i dwuletniej przerwie w działalności. Zanim jednak to się stało, rozgorzała burzliwa dyskusja o tym, kto może w tych wyborach startować i kto głosować. Powołując się na statut Samorządu Mieszkańców, sekretarz Urzędu Miasta Małgorzata Kuś podkreślała, że w wyborach nie mogą uczestniczyć mieszkańcy sołectw, które mają własne władze i budżet. To sprawiło, że część mieszkańców m.in. z ulicy Doły należącej administracyjnie do miasta, ale i do sołectwa, opuściła spotkanie.

Niektórzy z pozostałych byli skłonni odroczyć wybory w związku z potrzebą reorganizacją niektórych sołectw, które bardziej czują się związane z miastem. Jednak w związku z tym, że byłby to proces długotrwały, bo związany z koniecznością przeprowadzenia konsultacji społecznych, w głosowaniu zdecydowano, że należy reaktywować najpierw Samorząd Mieszkańców Kazimierza, który i tym problemem zajmie się podczas swojej kadencji.

Na sali było 28 osób uprawnionych do głosowania. Spośród nich wyłoniono czterech kandydatów na przewodniczącego Samorządu Mieszkańców. Do wyborów stanęli: Monika Kubiś – Arbuz, Maciej Giermasiński, Aleksander Adamski i Mariusz Wicik. W głosowaniu tajnym najwięcej głosów uzyskała Monika Kubiś – Arbuz.

-Uważam, że ten twór, jakim jest samorząd, powinien integrować społeczność i powodować większą świadomość obywatelską, jak pokazują to sołectwa. To brzmi patetycznie, ale traktuję miasto jako małą ojczyznę, jako wspólnotę, w życie której chcę się angażować przy oczywiście bardzo ścisłej współpracy z kazimierskimi radnymi. Można zrobić dużo dobrego – powiedziała Monika Kubiś- Arbuz po wyborach.

W kolejnym głosowaniu wybrano zarząd. Weszli do niego oprócz nowej przewodniczącej: Paweł Szydłowski, Maciej Giermasiński i Marzanna Cendrowska.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *