Salon literacki. Reaktywacja

Działał w Kuncewiczówce. Działał w ośrodku kultury. Teraz powraca. Salon literacki w Kazimierskim Ośrodku Kultury znowu będzie dawał okazję do dyskusji o literaturze w Miasteczku.

Najpierw były Niedziele Literackie

Najpierw były to Niedziele Literackie zainicjowane w 2007r. jako autorski projekt prof. dr hab. Zofii Mitosek a Kuncewiczówce. Ten swoisty klub czytelniczy łączący przede wszystkim mieszkańców Kazimierza, ale także i gości zbierał się w ostatnią niedzielę miesiąca regularnie przez 10 lat.

-Kazimierskie seminaria literackie, które prowadzi prof. Zofia Mitosek, są pasjonujące. Decyduje o tym nie tylko osoba moderatorki, ale i dzieła, które są przedmiotem dyskusji. W żadnym razie nie mogą być nudne rozmowy o „Biesach” Dostojewskiego, o książkach Marii Kuncewiczowej, Małgorzaty Szejnert, Josepha Conrada, czy Henry’ego Jamesa, szczególnie że uczestniczą w nich osoby o nieprzeciętnych walorach umysłowych, reprezentujące rozmaite ciekawe profesje – czytamy w materiałach prasowych Muzeum Nadwiślańskiego z 2009r.

Potem – kiedy po zmianie kierownictwa Muzeum Nadwiślańskiego klubowicze wraz z prowadzącą przeszli pod skrzydła Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki – były to Literackie Soboty. Atmosfera przez kolejne lata pozostała jednak ta sama. Jaka będzie teraz, gdy zostanie reaktywowany klub czytelniczy już bez prof. Zofii Mitosek?

Klub Dyskusyjny „Czytam, słucham, mówię”

Pod koniec listopada startuje w Kazimierzu Klub Dyskusyjny „Czytam, słucham, mówię”. Tematem zainteresowania jego członków będą nie tylko książki, ale także kazimierskie reportaże Radia Lublin.

-W pewnym sensie jest to kontynuacja Sobót czy Niedziel Literackich – mówi jedna z inicjatorek Klubu Dyskusyjnego „Czytam, słucham, mówię” Ewa Wolna – z drugiej jednak strony ich formuła zgodnie z tytułem będzie trochę inna.

Pierwsze spotkanie inauguracyjne rozpocznie reportaż Katarzyny Michalak „Nasza kołysanka”, który miesiąc temu otrzymał specjalne wyróżnienie podczas 74. Międzynarodowego Konkursu Radiowo-Telewizyjno-Internetowego Prix Italia. To najbardziej prestiżowy konkurs dla twórców, rodzaj „radiowego Oscara”.

Katarzyna Michalak będzie gościem specjalnym tego spotkania.

-Zapraszamy do KOKPiT na spotkania Klubu Dyskusyjnego „Czytam, słucham, mówię” wszystkich, którzy lubią czytać i o książkach rozmawiać, którzy lubią słuchać i dzielić się wrażeniami – mówi Anna Ewa Soria jedna z inicjatorek klubu. – Co będziemy czytać, ustalimy podczas pierwszego spotkania. Czego będziemy słuchać? Tu już liczymy na pomoc zaprzyjaźnionych z Kazimierzem redaktorów Radia Lublin, z którym planujemy nawiązać współpracę.

Pierwsze spotkanie Klubu Dyskusyjnego „Czytam, słucham, mówię” w sobotę 26 listopada o godzinie 16:00.

Czytaj także:

Nowa książka Mai Wolny>>>

Literackie szlaki: Powrót do Nałęczowa>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *