Ruszyła stołówka w GZS

To było wydarzenie dawno oczekiwane w kazimierskiej szkole. Po trzech latach od rozpoczęcia nauki w nowym budynku uruchomiono stołówkę szkolną.

Po feriach w nowoczesnym budynku Gminnego Zespołu Szkół na Szkolnej ruszyła szkolna kuchnia. Teraz zamiast korzystać z cateringu, dzieci mają świeże posiłki przygotowywane na miejscu przez kucharki ze Spółdzielni Socjalnej Kazimierzanka, założonej przez Gminę Kazimierz Dolny i Fundację Latający Ludzie. Spółdzielnia socjalna to rodzaj przedsiębiorstwa społecznego, które celem jest nie tyle zysk, co stworzenie miejsc pracy dla osób z terenu gminy, także dla osób niepełnosprawnych, długotrwale bezrobotnych czy dotkniętych różnego rodzaju wykluczeniem.

-Dzięki założeniu Spółdzielni otrzymaliśmy dotację na zakup sprzętu, samochodu, a także wsparcie pomostowe dla pracowników, co daje bardzo duże oszczędności – pisze na swoim oficjalnym profilu na Facebooku burmistrz Artur Pomianowski. – Wszyscy pracownicy Spółdzielni przeszli wszelkie badania, przygotowanie i szkolenie gastronomiczne w zakresie zbiorowego żywienia. Odbyło się już próbne gotowanie i z tego co mi wiadomo, dzieciom bardzo smakowało. Nasze Panie gotujące same mają dzieci w wieku szkolnym i bardzo im zależy, aby posiłki były zdrowe i smaczne.

Dzieci z kazimierskiego Gminnego Zespołu Szkół będą mieli obiady na miejscu w pięknej nowocześnie wyposażonej stołówce. Do pozostałych szkół w gminie posiłki będą dowożone. Z obiadów będą mogły także korzystać osoby pozostające pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej. Pozostali będą mogli zakupić je w wersji na wynos.

-Ich koszt to 20 zł. Osoby, które przyjdą po obiad z własnymi menażkami, zapłacą za zestaw obiadowy 19 zł. Spółdzielnia ma w swej ofercie produkty garmażeryjne. Obiad zamówić można pod numerem telefonu 883 312 924 lub 795 592 216. Wszelkie informacje można uzyskać pod adresem spoldzielnia.kazimierzanka@gmail.com – mówi Weronika Ziarnicka prezes Fundacji Latający Ludzie.

Czytaj także: Kazimierzanka poprowadzi szkolną stołówkę

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *