Puławska w remoncie

Trwa długo oczekiwany remont tzw. Górnej Puławskiej. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

„Górna” Puławska to jedna z najbardziej urokliwych uliczek w Kazimierzu. Położona w połowie Wzgórza Zamkowego daje piękny widok na Wisłę. Spacer tędy to jak przejście do epoki „Dwóch księżyców” Kuncewiczowej. Tamte czasy pamięta wiele tutejszych klimatycznych zabudowań, które uwiecznione zostały w filmie Andrzeja Barańskiego „Dwa księżyce” z 1993r.

Uliczka piękna, ale zaniedbana. W nawierzchni z kocich łbów wyciśnięte koleiny, wystające studzienki, wyszczerbiony chodnik. Wszystko to zmieni się po remoncie, który trwa od początku lipca.

-Zaplanowaliśmy szeroki zakres robót, obejmujący budowę kanałów technologicznych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci wodociągowe – pisze burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. – Zwieńczeniem prac będzie jedna z najpiękniejszych ulic w centrum miasteczka: ze zrekonstruowaną nawierzchnią i nowym chodnikiem.

Remont „Górnej” Puławskiej

Środki na ten cel pojawiły się pod koniec 2020r.

-Mamy na ten remont pieniądze! I to bardzo konkretne pieniądze – 1 mln 350 tys. zł. Przygotowaliśmy ze współpracownikami solidny wniosek do Funduszu Inwestycji Lokalnych i został on pozytywnie oceniony. Co bardzo ważne, dostaliśmy aż 90 % dofinansowania – pisał w grudniu 2020r. burmistrz na swoim profilu na Facebooku.

Teraz przyszedł czas na wydatkowanie tych środków.

Wykonawca ma pół roku na zakończenie prac na Puławskiej, na której wciąż – w jej północnej części – toczą się prace przy budowie kilku nowych domów z użyciem ciężkiego sprzętu. Wszystko to jednak ma być spięte – jak obiecuje burmistrz – do końca tego roku.

Pytanie tylko jak remont ulicy zniesie już teraz spękana kapliczka Maryjna, którą w 1906r. wystawili Bronisława i Julian Grasińscy jako wotum wdzięczności za urodzenie ich trzeciej córki Izabeli?

Kapliczka Grasińskich z 1906r. na Puławskiej

Czytaj także: Puławska festiwalowo>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *