Prounijna manifestacja w Kazimierzu

W niedzielę w wielu miastach w Polsce odbyły się prounijne manifestacje. Niebieskie i biało - czerwone flagi powiewały też na kazimierskim rynku.

W niedzielę w wielu miastach w Polsce odbyły się prounijne manifestacje. Niebieskie i biało – czerwone flagi powiewały też na kazimierskim rynku.

W niedzielny wieczór kazimierzacy pojawili się na rynku z niebieskimi i polskimi flagami. Przyszli zaniepokojeni czwartkowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że niektóre przepisy prawa Unii Europejskiej są niezgodne z polską konstytucją. Odczytali to – jak wiele innych osób w Polsce – jako początek wyprowadzania Rzeczypospolitej z Unii Europejskiej.

-Naszą przyszłością jest bycie w Europie, bycie z Francuzami, bycie z Niemcami, bycie z Włochami, z Belgami, z Czechami, Słowakami, Łotyszami- mówił Marcin Pisula radny rady powiatu puławskiego. – To jest dla nas przyszłość. Innej drogi nie ma.

W wystąpieniach podkreślano wartość Europejskiej Wspólnoty, do której Polska dołączyła w 2004r., co było spełnieniem polskich marzeń o wolności.

W ten sposób Kazimierz dołączył do grona wielu miast w kraju, w których w niedzielny wieczór odbywały się prounijne manifestacje.

Relacja na Facebooku>>>

Relacja na Facebooku>>>

Czytaj także: Kazimierz w obronie wolnych mediów

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *