Premiera książki Sekrety Kazimierza Dolnego

Oficjalna premiera książki Hanny Pawłowskiej odbyła się dziś, w Domu Dziennikarza, w Kazimierzu Dolnym. Miejsce premiery nie było przypadkowe. Jeden z rozdziałów Sekretów Kazimierza Dolnego „Tu się działo, tu się balowało” dotyczy tego kultowego obiektu.

Spotkanie prowadzili autorka książki, Hanna Pawłowska i dyrektor Domu Dziennikarza, Dariusz Popławski. Obecni byli: właściciel Domu Wydawniczego Księży Młyn Michał Koliński i Stanisław Wojnarowicz, przewodniczący Oddziału Lubelskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Byli przedstawiciele patronów honorowych i medialnych książki. W tym my – Anka i Danka.

Trudna praca nad książką

Autorka zdradziła, że praca nad książką, mimo że pasjonująca nie była łatwa. Hanna Pawłowska spędziła 81 dni w bibliotece i skorzystała ze 111 publikacji. Podczas swoich badań zapisała pięć 120-o stronicowych notatników o formacie A4 i zużyła 330 arkuszy do wydruków. Zużyła aż 18 długopisów.

W swojej pracy autorka korzystała z obszernych zbiorów Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym. Wspaniałym źródłem był Brulion Kazimierski oraz strony wKazimierzuDolnym.pl i Na rynku usiąść w Kazimierzu Domu Kuncewiczów.

Coś dla ducha

Na zebranych w sali Domu Dziennikarza gości czekał ciekawy recital młodego artysty z Puław. Jakub Rogala wykonał nieco już zapomniane przeboje muzyki polskiej i światowej. Młody solista oczarował grono swoim ciepłym, mocnym głosem i ciekawą interpretacją.

Był też czas na zakup książki i rozmowy w kuluarach. No i na rozdawanie autografów. Po dedykację autorki ustawiła się pokaźna kolejka.

Było trochę tak jak w książce. Jak w ubiegłym stuleciu. Urocze spotkanie z pisarką, na które przybyli mieszkańcy Miasteczka, okolic, a może i miłośnicy tego miejsca. Spokojne, eleganckie i niezwykle ciepłe. Taki Kazimierz lubimy.

Dom Dziennikarza ma 60 lat

Książka Sekrety Kazimierza Dolnego przypomniała o tym, że ten niezwykły obiekt obchodzi w tym roku 60-lecie. Z tej okazji pomyślano o upamiętnieniu dawnych bywalców. I tak, redaktor Stanisław Wojnarowicz odsłonił galerię bywalców Domu Dziennikarza. Na razie znalazło się na niej pięciu panów: Kazimierz Brandys, Olgierd Budrewicz, Janusz Głowacki, Krzysztof Kąkolewski i Jacek Maziarski.

Jeśli ktoś przeoczył premierę, będzie jeszcze okazja spotkanie z pisarką. Odbędzie się w Miejskiej Bibliotece, w Puławach, 23 maja, o godzinie 17:00.

Książkę można zakupić w Kazimierskim Centrum Informacji Turystycznej, w księgarniach internetowych – w tym w Domu Wydawniczym Księży Młyn. Przypominamy też o naszym konkursie

Czytaj także:
Sekrety Kazimierza D.>>>
Konkurs – Sekrety Kazimierza Dolnego>>>
Sekrety Kazimierza Dolnego – patronat medialny>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *