Polanki trzecie w województwie

Polanki – Koło Gospodyń Wiejskich w Parchatce – zdobyło trzecie miejsce w województwie lubelskim w konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Polanki w Parchatce działają na terenie gminy Kazimierz Dolny zaledwie od 5 lat. O tym, co robią, piszą na bieżąco na profilu Dzieje Parchatki. 30 gospodyń i 8 gospodarzy aktywizuje się między innymi w zespole pieśni folklorystycznych. Starają się pokazać Parchatkę jako miejsce, którym zachwyciła się onegdaj księżna Izabela Czartoryska. Miejscem, które warte jest zachwytu i dzisiaj. Tu przecież – w najdalej na wschód wysuniętym zakolu Wisły – znajdują się najpiękniejsze widoki na dolinę Królowej polskich rzek. Najlepiej podziwiać je z Góry Trzech Krzyży w Parchatce. To jedna z co najmniej czterech – obok Kazimierza, Janowca i Witoszyna – takich gór w okolicy. O tym, jak piękna jest Parchatka, opowiadają na filmie przygotowanym na potrzeby konkursu.

-W konkursie trzeba było się wykazać nie tyle kulinarnie, ile wielopłaszczyznowo. Dlatego bardzo ucieszyło nas to miejsce, bo nie sprowadza nas tylko do kucharek, ale pokazuje, co robimy w ogóle. Poza tym miejscem w województwie najbardziej cieszy że możemy poznawać nowe koła integrować się i wspólnie bawić przy śpiewie. To ma wartość nieocenioną. To cieszy – mówi Anna Rybczyńska w Polanek.

Dyplom potwierdzający sukces Polanek dotarł właśnie do Parchatki.

Czytaj także: Nagrody w dziedzinie kultury>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *