Otwarcie BNP Paribas Dwa Brzegi. Festiwal Filmu i Sztuki

Sobota, 29 lipca, to pierwszy dzień Festiwalu Dwa Brzegi. Tego dnia odbywają się seanse filmowe, spotkania, imprezy towarzyszące, ale i konferencja otwarcia.

Wszyscy najbardziej oczekiwali Gali Otwarcia 17. BNP Paribas Dwa Brzegi. Gala połączona była z projekcją filmu nagrodzonego na Festiwalu w Cannes „Opadające liście” Akiego Kaurismäkiego.

Konferencja prasowa

Na konferencji obecni byli przedstawiciele głównych sponsorów: Izabela Tworzydło, Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, rzeczniczka prasowa. BNP Paribas Bank Polska, Anna Ziętek dyrektorka działu marketingu Mennicy Polskiej oraz Damian Hejdukowski, kierownik ds. marketingu w Mercedes-Benz Nobile Motors. Obecni byli także przedstawiciele partnerów festiwalu: Adrianna Pierścionek-Podogrodzka, dyrektorka biura Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Artur Pomianowski, burmistrz Kazimierza Dolnego, Andrzej Łyszczarz, przedstawiciel Stowarzyszenia Dwa Brzegi i Grażyna Torbicka, od lat 17. dyrektorka artystyczna festiwalu.

Wielkie podziękowania trafiły na ręce miejscowych władz z burmistrzem Kazimierza Dolnego, Radą Miejską, Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskim. Te osoby i instytucje wsparły festiwal w trudnym (między innymi ze względu na utratę głównej lokalizacji festiwalowej) roku 2022.

W trakcie konferencji przedstawicielka Mennicy Państwowej i Grażyna Torbicka uchyliły rąbka niespodzianki. W czasie spotkań (wybranych) będzie można zdobyć monetę kolekcjonerską upamiętniającą 100. urodziny Wisławy Szymborskiej.

Zapowiedziano został konkurs filmowy „Mercedes i ja”. Nagrodą jest mercedes na weekend. I nie tylko.

Andrzej Łyszczarz, przedstawiciel organizatora festiwalu – Stowarzyszenia Dwa Brzegi stwierdził, że kazimierski festiwal niestety stać się musiał imprezą komercyjną. Udział środków publicznych w tym roku wyniósł poniżej 8% kosztów festiwalu. Impreza może się odbywać dzięki sponsorom i uczestnikom festiwalu.

Lokalizacje festiwalowe

Hasłem festiwalu jest „Przyszłość jest dziś”.

Na festiwalową publiczność czekają aż 4 obiekty. Pod gołym niebem, bezpłatnie, filmy wyświetla Kino Perła na Małym Rynku. „Małe kino” w szkole wcale nie jest małe. Sala gościć może ponad 200 osbób. Olbrzymi namiot filmowy to kino „We love cinema” na blisko 800 miejsc. I kino, które, jak zdradziła Grażyna Torbicka, uwielbia, to kino na zamku, gdzie seanse pod gołym niebem zaczynać się będą o 21:00.

Weekend otwarcia

Weekend otwarcia obfitował w wydarzenia. Oprócz projekcji filmowych i spotkań z twórcami można było wziąć udział w wernisażach wystaw malarstwa i fotografii oraz w wycieczce. Odbył się 2. Mały Festiwal Sztuki na ul. Lubelskiej. Odbył się pokaz mody. Koncertu można było posłuchać i w miasteczku festiwalowym i na rynku.

A to dopiero początek.

Program
17. BNP Paribas Dwa Brzegi Program filmowy TU
17. BNP Paribas Dwa Brzegi Program imprez towarzyszących TU.

Czytaj także:

Dwa Brzegi’23. Program>>>
Dwa Brzegi. Co nieco o programie>>>
Dwa Brzegi. Co nowego?>>>
Dwa Brzegi 2023>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *