W zeszły czwartek na kazimierskiej Górze Trzech Krzyży odkryto fragmenty szczątków ludzkich. Ukazały się w niższej części wzgórza, niedaleko czaszki znalezionej przed pięcioma laty.
Nie jest to nowa sprawa. Szczątki pochodzą sprzed wieków. Na terenie wzgórza znajdował się teren grzebalny. To nie pierwsze takie znalezisko. Czaszki i kości znajdowano tu już wcześniej. Najczęściej szczątki pojawiają się po deszczach, które skutecznie usuwają pokrywę lessową wzgórza.
Co dalej? Szczątki zabezpieczono. Jutro teren będzie jeszcze sprawdzany. Czy dowiemy się, czyje pozostałości zostały odnalezione? Pewnie nie, tak jak i w przypadku czaszki dziecka, która znaleziona została w 2021 roku.
Czytaj także:
Helikopter na Górze Trzech Krzyży>>>|
Góra Trzech Krzyży>>>
Przygotują Górę przed sezonem>>>
Harpagan w deszczu>>>




