Nowa kamerka w Kazimierzu Dolnym!

Wiele osób lubi spojrzeć rano na kazimierski Rynek. Ci, którzy nie lubią porannych spacerów lub mają do Rynku kilka, kilkanaście, a nawet tysięcy kilometrów włączają kamerkę i… piją kawę w Kazimierzu Dolnym.

Kamerki historycznie

A historia kazimierskich kamerek sięga niemal początku XXI. Pierwsza kamerka, pokazująca Rynek od północy, od strony Fary, pojawiła się już w 2004 roku. Początkowo pojawiał się obraz odnawiający się co kilka sekund, potem kamerka pokazywała już obraz na żywo, choć z delikatnym opóźnieniem. Kamerka zystakła wielką sympatię i grono wiernych obserwujących. Kazimierscy kamerkowicze spotykali się na czacie pod kamerką, ale i na żywo. Umawiali się spotkania w realu, w Kazimierzu Dolnym. Kamerkowicze stworzyli własną, bardzo sympatyczną społeczność. Obraz z najstarszej kamerki kazimierskiej zobaczycie Państwo TU.

Przez pewien czas istniała kamerka na ul. Senatorską, z pensjonatu Noce i Dni, na kazimierska szkołę. Mamy kamerkę na stok narciarski Stacji Narciarskiej Kazimierz Dolny

.

Kamerka Urzędu Miasta

3 marca 2023 roku pojawiła się kolejna kamerka. Pokazuje północno – zachodnią pierzeję kazimierskiego Rynku z Domem Architekta (SARPem). Ten widok można obserwować na kanale YouTube Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym.

My już oglądamy!

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *