Nowa dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego?

Czekamy na oficjalne decyzje Zarządu Województwa Lubelskiego. A tymczasem media lubelskie huczą od informacji o zmianach w fotelach dyrektorów dużych placówek muzealnych z regionu: Muzeum Zamojskich w Kozłówce, Muzeum Wsi Lubelskiej i Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Od 16 września 2022 roku na fotelu jednego z największych muzeów naszego regionu zasiadała Izabela Andryszczyk. Właśnie udało się jej rozliczyć projekt „Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym”. Projekt, rozpoczęty w 2017 roku, za dyrektury Agnieszki Zadury przeciągał się. Były problemy z zakończeniem projektu i rozliczeniem go. Budżet inwestycji został przekroczony. Projekt zakończony został w listopadzie 2021 roku przez dyrektora Piotra Kondraciuka. Rozliczony został dopiero teraz.

Za swoją pracę dyrektor Andryszczyk otrzymała nagrodę roczną Zarządu Województwa Lubelskiego. Nagroda została wręczona 8 lipca 2024 roku przez Elżbietę Kędzierską, Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Zmiana

Kadencja dyrektor Andryszczyk jeszcze nie minęła. Obecna dyrektor, według doniesień prasowych, złożyła rezygnację z piastowanego stanowiska. Kolejna dyrektor – Danuta Smaga otrzymuje stanowisko z nadania Marszałka Województwa Lubelskiego. Danuta Smaga w latach 2018 – 2024 była Starostą Puławskim, wcześniej pracowała jako dyrektor gimnazjum w Gołębiu pod Puławami. Startowała też w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy PiS.

To nie jedyne zmiany w muzeach Lubelszczyzny. Andrzej Pruszkowski (były dyrektor Wojewódzkiego UP) został p.o. dyrektora Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Bartłomiej Bałaban otrzymał stanowisko dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej, czyli popularnego Skansenu.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *