Niedziela z Tour de Pologne (Women)

Po raz drugi startuje Tour de Pologne kobiet. Wyścig pań miał długą, ośmioletnią przerwę. Tegoroczna trasa Tour de Polonge Women prowadzi przez nasz region. Wyścig odbędzie się w dniach 28-30 czerwca.

Trzy dni zmagań

Pierwszy etap wyścigu odbędzie się 28 czerwca w Lublinie. Będzie to czasówka na 4,5-kilometrowej trasie prowadzącej od Placu Litewskiego Alejami Racławickimi z powrotem na Plac Litewski i Krakowskie Przedmieście. To krótki, ale wymagający odcinek.

Drugi etap odbędzie się 29 czerwca. Poprowadzi od Krasnegostawu do Kraśnika. Zawodniczki będą miały do przejechania 136 km. Kolarki zmierzą się tu z wieloma ostrymi wzniesieniami.

W niedzielę, 30 czerwca rozegrany zostanie trzeci etap Tour de Pologne Women. Biegnie on od Nałęczowa (start przy hotelu Arche Nałęczów) przez Wąwolnicę, Celejów, Bochotnicę do Kazimierza Dolnego. Ten etap liczy 103 km i obejmie pętlę wokół Kazimierza.

W Kazimierzu

Kolarki wyjadą z Nałęczowa o godzin ie 12:50 i do Bochotnicy dotrą ok. 13:25. Następnie zrobią pięciokrotne „kółko” Skowieszynek – Uściąż – Jeziorszczyzna – Cholewianka – Kazimierz Dolny – Wylągi – Skowieszynek.

Wyścig zakończy się finiszem na Alei Kazimierza Wielkiego. Wjazd na metę nastąpi około 15:34. Dekoracja zawodniczek na Kazimierskim Rynku zakończy Tour de Pologne Women. Na Rynku pracować będzie także biuro zawodów.

Utrudnienia w ruchu

Organizatorzy oraz Urząd Miasta Kazimierza Dolnego informują o utrudnieniach w ruchu, jakie będą miały miejsce w czasie trwania wyścigu.

Organizatorzy apelują do kierowców o właściwą organizację wyjazdów, zachowanie ostrożności i rozsądku. Proszą także o stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu oraz o pilnowanie dzieci i zwierząt.

Strona organizatora TU.

Czytaj także:
Tour de Kazimierz Dolny>>>
Blaski i cienie Tour de Pologne>>>
Tour de Pologne Kobiet w Kazimierzu>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *