Nagrody w dziedzinie kultury

Powiatowy Dzień Kultury to okazja do wyrażenia podziękowań tym, którzy w minionym roku działali na niwie kultury. W Puławach wśród 37 nagrodzonych znaleźli się także kazimierzacy.

Podczas 22. Powiatowego Dnia Kultury Starosta Puławska nagrodziła wyróżniających się artystów i popularyzatorów kultury.

-W tym roku nagrodziliśmy 13 organizacji i 25 osób indywidualnych, które skutecznie promują tradycje i zwyczaje naszego regionu – powiedziała podczas uroczystości Danuta Smaga, starosta powiatu puławskiego. – Dziękuję wyróżnionym za zaangażowanie, ciekawe formy ekspresji i nawiązywanie do staropolskiej tradycji ludowej, a także za ogromny wysiłek włożony w przedsięwzięcia kulturalne, które są wspaniałą wizytówką całego naszego kraju.

Taką wizytówką jest niewątpliwie Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego z Kazimierza Dolnego, które pielęgnuje tradycje ziemi kazimierskiej. Odtwarza dawne tradycje plastyki obrzędowej, ceramiczne i tkackie.

-Liczę, że wkrótce nasz region na nowo zasłynie z pasiaków – mówi Małgorzata Urban prezes stowarzyszenia, która umiejętność tkania wyniosła z domu, a teraz swoją pasją dzieli się nie tylko z członkami własnej rodziny, ale i innymi członkami stowarzyszenia.

Nagrodę otrzymało również młode Koło Gospodyń Wiejskich w Parchatce „Polanki”, które w lokalnych strojach ludowych występowało w Miasteczku chociażby podczas Święta Jesieni.

-Nagroda Starosty to dla nas przede wszystkim radość, później refleksja, a jeszcze później zobowiązanie na przyszłość. Jak tu teraz „obniżyć” loty? No, jak? – mówi Anna Rybczyńska z KGW Polanki.

Nagrodę Starosty otrzymała także Ewa Wolna, która w Kazimierzu regularnie angażuje mieszkańców do udziału w takich wydarzeniach jak Jasełka Kazimierskie czy Narodowe Czytanie.

Wśród nagrodzonych znalazła się także Anna Wiąckiewicz – Lubicka należąca do Puławskiej Grupy Fotograficznej Spułaf

-21 października grupa Spułaf,w której mam zaszczyt być, odebrała powiatową nagrodę w dziedzinie kultury za promowanie regionu. To bardzo miłe, że zostaliśmy wyróżnieni i jeszcze bardziej upewniło mnie w przekonaniu, że warto mieć pasję – napisała na swoim profilu na Facebooku Anna Wiąckiewicz – Lubicka.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *