Na co na Dwa Brzegi w środę?

Środa – półmetek festiwalu. Czym zaskoczą nas autorzy programu festiwalowego w tym dniu? Na pewno można liczyć na piękną festiwalową fiestę!

Środa – półmetek festiwalu. Czym zaskoczą nas autorzy programu festiwalowego w tym dniu? Na pewno można liczyć na piękną festiwalową fiestę!

Dzień warto zacząć przede wszystkim od … śniadania, a potem wizyty w Kinie Lubelskie w Miasteczku festiwalowym na ul. Nadwiślańskiej 9.

Ranek

można spędzić z Agatą Kuleszą w oscarowym filmie „Ida” Pawła Pawlikowskiego. Początek seansu w Kinie Lubelskie o godzinie 10:00. To będzie mocny początek dnia.

Ci, którzy jednak tego filmu nie wybiorą, zdążą zająć sobie miejsce w Cafe Bursztynowa na Miasteczku festiwalowym. Tam o godzinie 11:00 rozpocznie się spotkanie z reżyserem filmu „Każdy ma swoje lato” Tomaszem Jurkiewiczem. Poprowadzi je Grażyna Torbicka.

Jerzy Krzysztoporski zaprasza do swojej galerii Ogródek Sztuki na „Tarabaning” – dziewiątą z kolei wystawę w programie Dwóch Brzegów. Zobaczymy na niej najnowsze obrazy artysty oraz instalację rozmieszczoną w przestrzeni ogródka. Wernisaż już się odbył, ale wystawa inspirowana rowerową gamą dźwięków podczas codziennych podróży Szkolna – Rynek – Szkolna nadal jest czynna w godzinach 11 – 18.

W drodze powrotnej na rynek

warto zajrzeć do Galerii Mit na Lubelskiej 4 na wystawę „Malarstwo i…”. Zobaczymy na niej najnowsze prace Krzysztofa Krzyra Raczyńskiego, Agnieszki Mitury (obrazy olejne) i Marka Ziarkowskiego (akwarele, rysunki).

Kino Lubelskie o 17:30 wyświetla film o kurdyjskich wychowankach internatu „Jak brat bratu”.
-To film o strachu – mówi reżyser filmu Ferit Karahan. – Zdałem sobie sprawę, że kontrolowanie dzieci jest zasadniczo kontrolowaniem przyszłości.

Sarmatyzm w Mięćmierzu

Ci, którzy wybiorą ten film, nie będą uczestniczyć w debacie „Sarmatyzm wczoraj i dziś” w Galerii Klimaty w Mięćmierzu z udziałem grupy profesorów i wykładowców uniwersyteckich: Marii Poprzęckiej, Waldemara Baraniewskiego, Bogusława Deptuły, Wojciecha Tygielskiego i Wojciecha Włodarczyka. Dyskusja dotyczyć będzie tradycji polskiego sarmatyzmu i jej wpływu na bieżące życie społeczeństwa w Polsce. Początek o godzinie 17:30.

Jakie sensy uda się w nim wyczytać o zmierzchu w murach średniowiecznego zamczyska? W środę w Kinie Perła film kRaj. Początek o 21:00.

Nocne marki obejrzeć mogą na zakończenie filmowego dnia „Boże Ciało” Jana Komasy. Seans zaczyna się w Kinie Lubelskim o 23:55.

To wybrane propozycje festiwalowe. Tutaj cały program filmowy i program wydarzeń towarzyszących.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *