Ludowi muzycy wkrótce w Kazimierzu

Mamy czerwiec. Rozpoczęło się odliczanie do 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych tradycyjnie rozpoczyna wakacje w Kazimierzu. I nie ma znaczenia, czy jesteśmy fanami ludowej muzyki i ludowego rękodzieła. Czy z zainteresowaniem wsłuchujemy się w dawne pieśni, które nierzadko opisują ciężar chłopskiej doli. Czy puszczamy się w tany na kocich łbach rynku podczas ludowej zabawy. Kiedy kapele wypełniają Miasteczko, to zawsze znak, że w końcu nadeszła upragniona pora odpoczynku.

W tym roku Kazimierz rozbrzmi ludowa muzyką już w piątek 23 czerwca. Informuje o tym plakat Beaty Urniaż- Księskiej, która od kilku lat przygotowuje oprawę plastyczną festiwalu. Tym razem afisz – z charakterystyczną postacią króla Kazimierza, ptaszka i skrzypcami – o stonowanej kolorystyce utrzymany jest w stylistyce ludowej wycinanki.

Co wiemy o programie imprezy? Praktyka pokazuje, że nie będzie zapewne odbiegać od poprzednich festiwali. Na dużej scenie posłuchamy ludowych śpiewaków i instrumentalistów, będą zapewne warsztaty ludowego rękodzieła i tańce. Szczegóły poznamy jednak dopiero na początku następnego tygodnia podczas konferencji prasowej.

Organizatorem festiwalu jest od tego roku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, które przejęło imprezę po wchłonięciu Wojewódzkiego Ośrodka Kultury.

Czytaj także: Festiwal kapel w czerwcu>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *