Konkurs rozstrzygnięty!

Rozstrzygnięto konkurs na rozpoznanie elementów widocznych na okładce książki Hanny Pawłowskiej „Sekrety Kazimierza Dolnego”. Kto otrzymuje nagrodę?

Zadaniem konkursowym było przyjrzeć się okładce książki Hanny Pawłowskiej „Sekrety Kazimierza Dolnego” i jak najdokładniej opisać, co/kto jest na niej widoczny. Nagrody otrzymują:
-Pani Agnieszka z Bydgoszczy za bardzo plastyczny i poetycki opis okładki. Ale cóż się takiemu opisowi dziwić, skoro Pani Agnieszka deklaruje, że jest zakochana w Kazimierzu! Zresztą sami popatrzmy.

Konkursowa wypowiedź Pani Agnieszki z Bydgoszczy

Nad domem Marii i Jerzego Kuncewiczów leci prywatnym samolotem do swojej willi Tadeusz Pruszkowski. Willa Kuncewiczów porośnięta bluszczem wśród świerków i róż zaprasza otwartymi drzwiami do środka przechodzącego obok mężczyznę – może to Karol Siciński podziwia swój projekt? Na rynku przed kamienicami Przybyłów stoją dwie kobiety podziwiające rzeźbienia, wkoło toczy się życie, mężczyźni przy autach dostawczych, dzieci. Na środku rynku pokryta gontem studnia z XIX wieku. Kto się z niej napije wody, często będzie wracał do Kazimierza. Jak zawsze wkoło niej grupka zainteresowanych. Za nią widać dom Konstantego Kifnera – felczera. Z fary górującej jak wielki statek idą panie, może były na mszy albo wracają z koncertu na najstarszych organach w Polsce.

Po drugiej stronie restauracja Esterka, dawniej Hotel Polski i restauracja Berensa, a jeszcze wcześniej Gospoda Chrześcijańska. Przed nią studnia, druga z czterech kazimierskich studni. Widoczne i znane z pięknego kwiatostanu śliwy widnieją tutaj symbolicznie, nasuwając na myśl tytuł piosenki „Śliwki i obrazy” Dziadów kazimierskich. Wisła – a na niej kobieta w łodzi chyba ruszyła z brzegu w Mięćmierzu – jako autorka książki, która zabiera w rejs po Kazimierzu. Płynie w stronę plaży (ale nie tej dla nudystów. Idą na nią wczasowicze, aby odpocząć w ciepły, słoneczny dzień.

Wracając do Mięćmierza, na brzegu pod drzewem widzi zakochaną parę. W przesmyku za zakochaną parą między akacjami widać Stanisława Szukalskiego idącego na Albrechtówke do swojej willi zwanej Szukałką.
Ostatni akcent to sztaluga z obrazem jednego z uczniów Tadeusza Pruszkowskiego przedstawiającym farę od strony rynku. Cudna okładka, z której można utworzyć ciekawą historię.

Pozdrawiamy przy tej okazji Tatę Pani Agnieszki, który 23 czerwca kończy 69 lat i który zaszczepił w niej miłość do Miasteczka.

Nagrody otrzymują również:

Pan Paweł z Puław, który opisał okładkę rzeczowo i bardzo dokładnie.
Pani Ewa z Kazimierza, która bezbłędnie wymieniła postaci ze zdjęć.
Książki postaramy się jak najszybciej dostarczyć do zwycięzców. Dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy!

Czytaj także:
Konkurs – Sekrety Kazimierza Dolnego>>>
Sekrety Kazimierza D. >>>
Sekrety Kazimierza Dolnego – patronat medialny>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *