Kazimierz Dolny z góry

Czyli kolejny projekt lubelskiego Stowarzyszenia ANTHILL.

Lubelska organizacja Anthill pragnie budować świadomości obywatelską i stymulować rozwój społeczny. Do jej misji należy rozwój edukacji, kultury i sztuki, upamiętniania historii i pielęgnowania tradycji. Organizacja prowadzi działalność wydawniczą, organizuje koncerty, zajęcia edukacyjne, warsztaty i spotkania. Stowarzyszenie współpracuje z Archidiecezją Lubelską.

W Kazimierzu

Anthill w 2021 roku zajął się, we współpracy z Parafią pw. Św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym, organizacją Kazimierskiego Festiwalu Organowego. Innym projektem stowarzyszenia było Kazimierskie Wzgórze Sztuki – czyli wystawienie wiaty na starym cmentarzu, między Farą a zamkiem kazimierskim. Odbywały się tam koncerty oraz wystawy rzeźb czy malarstwa.

Kiedyś można było zwiedzać Farę online (ta opcja jest niestety obecnie niedostępna), a obecnie cały Kazimierz Dolny. Kolejny projekt Anthill, to Historia z Góry Trzech Krzyży. Na projekt składa się digitalizacja pomnika nagrobnego znajdującego się na wzgórzu cmentarnym – między kościołem farnym a zamkiem oraz gigapanorama prezentująca zabytkową część Kazimierza Dolnego i jego okolic. Zostaną także wykonane panoramy lotnicze oolic centrum: Mięćmierza, Albrychtówką, Za Dębem, Lasu Miejskiego i Jeziorszczyzny.

Zapraszamy na wirtualnych spacer po Kazimierzu Dolnym z opisem zabytków obejrzycie Państwo na stronie diecezji TU.

Oczywiście zapraszamy też do odwiedzenia Miasteczka. Fantastyczne zdjęcia to nie wszystko. Kazimierz to przede wszystkim niezwykła atmosfera Miasteczka Malarzy i specyficzny, zdrowy mikroklimat.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *