Kazimierz Dolny- Gdańsk w 3 dni

Nie, to nie reklama wycieczki objazdowej po Polsce. To przypomnienie o wyprawie, która startuje już dziś z kazimierskiego Rynku. Rafał Suszek z Parchatki i Iwona Pawelec z Radomia wyruszają w trasę rowerami. Do pokonania mają 500 km. Zapraszamy na kazimierski Rynek w sobotę 6 lipca, aby kibicować i wpierać kolarzy. Start, godzina 10:00.

Cel

Głównym celem jest Gdańsk. A powody wyjazdu? Są dwa. To promocja turystyki rowerowej, naszego regionu i turystyki rowerowej w naszym regionie. Bo lessowe wąwozy Kazimierza, Parchatki i Bochotnicy inspirują naszych kolarzy.

Drugi powód to wparcie chorego dziecka, Krzysia Czupryna. Chłopiec, syn znajomych naszych bohaterów, choruje na pęcherzowe oddzielanie się naskórka (EB). O Krzysiu przeczytać można na stronie FB https://www.facebook.com/krzysczupryn?

W trzech etapach

Przejazd podzielony został na 3 etapy. Dwa pierwsze mają po 170 km, ostatni jest nieco krótszy. Liczy 160 km. Etap I to Kazimierz Dolny – Legionowo, II Legionowo – Brodnica i III Brodnica – Gdańsk.

Który będzie najtrudniejszy? – Myślę, że drugi – odpowiada inicjator wyprawy, Rafał Suszek – Będziemy już zmęczeni, a meta jeszcze daleko. Trzeciego dnia, gdy będziemy odliczać kilometry do mety, będzie już łatwiej.

Trasę zaplanowała aplikacja komoot, więc dla naszych rowerzystów, to trochę wyprawa „w nieznane” z GPSem na kierownicy roweru. Na trasie zaplanowano przerwy na posiłek i odpoczynek. Nie jest to jazda na czas.

Rowerzystom towarzyszyć będzie wóz techniczny. Organizatorzy zadbali przed wyjazdem, aby kolażom nie zabrakło przekąsek i napojów. Potrzebny jest też osprzęt. Trzeba brać pod uwagę, że w drodze zawsze można złapać gumę czy zerwać łańcuch.

A nastroje

Na razie są emocje i napięcie – zdradza uczestnik wyprawy, Rafał Suszek. Te wszystkie emocje opadną jutro po starcie. Przygotowania były intensywne, ale te nadchodzące 3 dni zweryfikują wszystko.

Nie jedziemy na czas – dodaje twórca grupy MTB W Krainie Lessowych Wąwozów. Mamy swoje cele do osiągnięcia – promocje Krainy Lessowych Wąwozów i wsparcie Krzysia Czupryna. I może pooglądamy coś po drodze.

Wsparcie dla Krzysia

Chorego malca można obserwować na stronie FB Pomoc dla Krzysia EB

A jak można pomóc Krzysiowi?
Wpłacając darowiznę przez m.in. BLIK na Zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/evsus7,
Wspierając konto Caritas Diecezji Radomskiej 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757. Tytuł przelewu KRZYSIO CZUPRYN
Przekazując fant na licytację oraz licytując na Bazarek dla Krzysia EB
Przekazując 1,5% swojego podatku KRS 0000 222 733, w rubryce cel szczegółowy prosimy wpisać: Krzysio Czupryn, 1,5,% Siepomaga KRS 0000396361. Cel szczegółowy 0018382 Krzysztof

Patronami wyprawy rowerowej Kazimierz Dolny – Gdańsk są między innymi Rafał Borowski z fotografmieszkan.pl oraz Karol Hubczuk ze szkółki roślin ozdobnych z Gołębia hubczuk.pl.

Czytaj także:
Rowerem do Gdańska >>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *