Jaki ojciec taki syn

Ewentualnie jaki syn, taki ojciec. Bo od syna się zaczęło.

Komisariat policji w Kazimierzu Dolnym zastąpił w tym roku posterunek policji. I działa pełną parą. Funkcjonariusze są bardziej widoczni w miasteczku. Sprawdzają prawidłowość parkowania, co prawda najczęściej w środku tygodnia. Ale ruch turystyczny na razie nie jest duży. W weekendy tłumów jeszcze nie ma.

Zatrzymany w Walentynki

14 lutego policjanci z Kazimierza zatrzymali dwóch panów. Ojca i syna.

Pierwszy w ręce policji trafił syn. Policjanci zauważyli dziwne zachowanie kierowcy motocykla typu cross. Nie miał on tablic rejestracyjnych i włączonych świateł. Dodatkowo wykonywał niebezpieczne manewry, a jego motocykl nie trzymał się toru jazdy. Chłopak widząc radiowóz i sygnały wzywające do zatrzymania przyspieszył i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu nastolatek został zatrzymany. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny. Chłopak był trzeźwy, ale jego Mini Cross Pit Bike nie był zarejestrowany.

Policjanci skontaktowali się z rodziną nastolatka. Po chłopaka przyjechał samochodem ojciec i po wylegitymowaniu mężczyzny, okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdem. Utracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Co dalej?

Obaj panowie potraktowali kodeks drogowy, jakby ich personalnie nie dotyczył. Sprawa nastolatka trafi do Sądu Rodzinnego. W przypadku ojca chłopca, wchodzi w grę wykroczenie.

Czytaj także:
Komisariat policji w Kazimierzu >>>

Materiał na podstawie informacji Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *