Idzie wiosna, idzie nam

Wiosna już powinna przyjść. Tak mówi kalendarz, astronomia i słowiańskie zwyczaje. Czy przyszła? Gdzie jest w Kazimierzu? Sprawdzamy.

Kazimierskie wąwozy już niebieszczą się od przylaszczek, bielą od przebiśniegów. Słońce jednak nie jest w Miasteczku tak częstym gościem, jakbyśmy chcieli. Nie pomagają słowiańskie zwyczaje pożegnania zimy. Ogromna kukła niesiona przez kazimierską młodzież barwnym korowodem przez miasto, wąwozy i pola w czasie III Rajdu z Marzanną nie chciała się ani palić, ani odpływać z nurtem Wisły. Nic więc dziwnego, że pogodę mamy taką, jaką mamy: deszczową i zimną

Jednak synoptycy prognozują zmianę aury.

-Szczególnie ciepło zapowiadają się czwartek i piątek (23-24 marca) – czytamy na portalu Twoja Pogoda. – To właśnie wtedy z południa zacznie napływać bardzo ciepłe powietrze, które dodatkowo będzie ogrzewane przez tzw. efekt halnego, czyli ciepłą i suchą masę opadającą ze szczytów górskich ku dolinom.

Czy i w Kazimierzu temperatura przekroczy prognozowane 20 stopni Celsjusza, przekonamy się już wkrótce. Idzie wiosna, idzie nam!

Więcej zdjęć>>>
Więcej zdjęć>>>
Wideo>>>

Czytaj także:

Powitanie wiosny>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *