Finał za nami, ale Orkiestra gra

Do historii przeszedł 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Umilkły koncerty, zgasły fajerwerki, trwa liczenie pieniędzy. Kazimierz gra nie tak głośno jak reszta Polski, bo i charakter Miasteczka – sennego o tej porze roku – jest zupełnie inny. Ale i tu się działo. Po raz 23.

Po raz 23. na ulice Miasteczka wyszli wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab przy Zespole Jana Koszczyca Witkiewicza zgromadził młodzież nie tylko z Koszczyca, ale także z Gminnego Zespołu Szkół, szkół puławskich, a nawet dzieci z nałęczowskiego przedszkola. Osiemnastka kwestujących miała niełatwe zadanie. Deszczowa pogoda – już dawno nie było tak niesprzyjającej aury – sprawiła, że rynek dosłownie świecił pustkami. Krótkie chwile bez deszczu wywabiały jednak miłośników spacerów. Udało się nawet przeprowadzić Wycieczkę z serduszkiem z datkiem na WOŚP.

Większą część niedzieli zdominował deszcz, w którym rozmiękały puszki wolontariuszy i sami wolontariusze. Mimo to Sztab przy Koszczycu odnotował kolejny rekord – zebrano 9088 zł, znacznie więcej niż rok temu. To wynik bez zbiórki do e-skarbonek i wyniku licytacji na Allegro, które wciąż trwają.

Finał za nami, ale Orkiestra wciąż gra

Mimo tego, że kwesta uliczna dobiegła końca, trwają licytacje w Internecie. Na Allegro wciąż można licytować atrakcje kazimierskich przedsiębiorców wystawione w ramach II edycji akcji Kazimierz Dolny wspiera WOŚP. Są wśród nich m.in. noclegi, wycieczki piesze z przewodnikiem, bony prezentowe, vouchery na kajaki, motorówki, bilety na statki i ekobusiki, karnety na narty, a także różnorodne gadżety, w tym WOŚP-owe.

Na aukcji można także nabyć książkę kazimierskiej pisarki Mai Wolny ze specjalną dedykacją dla licytującego. Wisienką na orkiestrowym torcie jest „Dzień z Burmistrzem Kazimierza Dolnego” – ten, kto go wylicytuje, pozna pracę kazimierskiego magistratu od podszewki. Burmistrz Kazimierza Dolnego jest patronem II edycji akcji Kazimierz Dolny wspiera WOŚP.

-Naszymi działaniami z całego serca chcemy wesprzeć działania WOŚP, które w 30. edycji nakierowane są na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jednocześnie poprzez nasze działania promujemy Kazimierz i jego atrakcje, by Miasteczko rozwijało się i piękniało – mówi szefowa sztabu WOŚP nr 5973 przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym Natalia Jędrzejowska.

Licytacje trwają do 14 lutego. Potraktujmy je jako wsparcie dla małych pacjentów z chorobami oczu i zaproszenie do Kazimierza.

Czytaj także: Kazimierz Dolny wspiera WOŚP>>>

Czytaj także: Koszczyc z Brązową Tarczą>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *