Festiwalowy brzeg w Mięćmierzu

Na Nadwiślańskiej 9 trwa wielkie montowanie miasteczka festiwalowego. Już w najbliższą sobotę startuje w Kazimierzu 15. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Na jeden z brzegów festiwalowych zaprasza też Mięćmierz.

Już w najbliższą sobotę startuje w Kazimierzu 15. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Na jeden z brzegów festiwalowych zaprasza też Mięćmierz.

Pisaliśmy już, jaki program filmowy nas czeka podczas tej edycji Dwóch Brzegów. Znany jest także program wydarzeń towarzyszących. Wiemy też, co będzie się działo przez pierwsze 7 festiwalowych dni sierpnia w pobliskim Mięćmierzu, gdzie od lat odbywają się wydarzenia towarzyszące Festiwalowi Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Galeria Klimaty, która jest głównym organizatorem wydarzeń festiwalowych w Mięćmierzu, świętuje w tym roku 15 – lecie działalności. Z tej okazji zobaczymy wystawę retrospektywną fotograficzną „15 lat Galerii Klimaty”. Wernisaż odbędzie się w niedzielę 1 sierpnia o godzinie 16:15, a fotografie będą eksponowane na ścianie Klimatycznej stodoły do końca września.

W zasadzie cała niedziela w Galerii Klimaty poświęcona będzie wernisażom wystaw. M.in. Zobaczymy „Nasze klimaty” Tomka Sikory czy „Reportaż z przeszłości „Zjawiona” Małgorzaty Szejnert.

W festiwalowym programie Galerii Klimaty także spotkania i dyskusje z udziałem znamienitych gości, m.in. na temat współczesnego sarmatyzmu czy kwestii kobiecej. Będą promocje książek – tomiku poetyckiego „Stacyjki” oraz opracowania historycznego „Lwów – kres iluzji. O pogromie listopadowym 1918” uhonorowanego nagrodą historyczną Polityki 2020 oraz nagrodą Młodzieżowych Klubów Historycznych im. Kazimierza Moczarskiego „Ołówek Moczarskiego”.

Wydarzeniom festiwalowym w Mięćmierzu towarzyszyć będą afrykasy, czyli specjały kuchni afrykańskiej serwowane przez Darię Żebrowską przy studni w centrum Mięćmierza.

Anka

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *