Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XXII Święto Jesieni

26 września @ 10:00 - 17:00

Święto Jesieni to wielki kiermasz produktów lokalnych. Wystawiają się i profesjonalni artyści, wytwórcy żywności i koła gospodyń wiejskich. Atrakcjami będą występy kapel, warsztaty, pokazy kulinarne, rękodzieła. Odbędzie się też wymiana roślin doniczkowych.

 Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym Oddział Przyrodniczy wspólnie z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli już po raz dwudziesty drugi organizują imprezę pod hasłem Święto Jesieni.
Podobnie jak w ubiegłych latach w ramach imprezy odbędzie się plenerowa wystawa zatytułowana „Z lasów, pól i ogrodów”, prezentująca warzywa, owoce, kwiaty, grzyby, a także miody, domowe przetwory i potrawy tradycyjnej kuchni. Oprócz samej prezentacji przewidziana jest degustacja i drobna sprzedaż. Do udziału w imprezie zostali także zaproszeni ludowi twórcy oraz kapele z Lubelszczyzny, które nadadzą imprezie niepowtarzalny charakter.
Święto Jesieni, nawiązujące do tradycji dożynek, jest znakomitą okazją do promocji terenów wiejskich oraz do podzielenia się zasobami swych spiżarni, piwnic i spichlerzy.
Miejscem imprezy będzie najbliższe otoczenie Oddziału Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 54.
„Święto Jesieni” to nie zwykłe dożynki czy kiermasz, to prawdziwa uczta dla ciała i ducha. Tylko u nas w tym dniu można zakosztować specjałów regionalnej kuchni, zaopatrzyć swoją spiżarnię w oryginalne przetwory i ekologiczne warzywa oraz zakupić niepowtarzalne ozdoby do swojego domu. Już sama wizyta na naszej imprezie poprawi każdemu humor: będzie można zatańczyć przy tradycyjnej muzyce, nacieszyć swoje oczy podziwiając barwne stragany i prezentowane na nich przepiękne rękodzieła. Dla wszystkich przygotowaliśmy też moc atrakcji w postaci konkursów i pokazów. Zapraszamy do Kazimierza, do wspólnego świętowania początku Jesieni.

Szczegóły

Data:
26 września
Godzina:
10:00 - 17:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

Miejsce wydarzenia

Tereny zielone przy ul. Puławskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *