Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WERNISAŻ WYSTAWY „ŻYCIE MIĘDZY DWOMA BRZEGAMI. LUDOWE WIERZENIA – OBRZĘDY – ZWYCZAJE – PRAKTYKI”

3 grudnia 2021 @ 13:00 - 14:30

WERNISAŻ WYSTAWY „ŻYCIE MIĘDZY DWOMA BRZEGAMI. LUDOWE WIERZENIA – OBRZĘDY – ZWYCZAJE – PRAKTYKI” w ODDZIALE ZAMEK W JANOWCU

Zakończenie projektu „Oj ty rzeko. Etnografia okolic Janowca nad Wisłą w kontekście ludowych wierzeń i zabiegów magicznych” zaowocowało powstaniem wystawy.
Przez cały rok 2021 prowadzone były badania terenowe, spotkania ze świadkami historii oraz konsultacje z ekspertami z dziedziny kultury ludowej, których zwieńczeniem jest wystawa etnograficzna w Spichlerzu z Podlodowa – oddział Zamek w Janowcu, o tytule „Życie między dwoma brzegami. Ludowe wierzenia – obrzędy – zwyczaje – praktyki”. Wystawa prezentować będzie wierzenia ludowe i życie codzienne mieszkańców nadwiślańskich wsi i miasteczek gmin Janowiec i Kazimierz Dolny. Oprócz warstwy merytorycznej, mamy przyjemność zaprezentować Państwu rysunki Roberta Sawy, specjalnie przygotowane na niniejszą wystawę.
Uchwycenie kultury niematerialnej, w tym wierzeń ludowych było nie lada wyzwaniem – dlatego pełni emocji czekamy na zwiedzających. Mamy nadzieję, że wystawa zachęci Państwa do poszukiwań dziedzictwa kulturowego naszych przodków oraz sąsiadujących z nimi społeczności.
Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy, które będzie miało miejsce 3 grudnia 2021 roku o godz. 13.00 w Spichlerzu z Podlodowa w Zamku w Janowcu, Oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym [Janowiec, ul. Lubelska 20]
Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert lokalnego zespołu Koła Gospodyń Wiejskich „Oblasianki” z Oblas.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie wydarzenia ze względu na panującą sytuację epidemiczną.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegóły

Data:
3 grudnia 2021
Godzina:
13:00 - 14:30

Organizator

Muzeum Nadwiślańskie oddział Zamek w Janowcu

Miejsce wydarzenia

Muzeum Zamek w Janowcu
Janowiec, Poland + Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *