Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Uroczyste otwarcie pierwszej Jadłodzielni w Kazimierzu Dolnym

2 sierpnia @ 12:00 - 12:30

Fundacja KZMRZ zaprasza mieszkańców i wszystkich zainteresowanych na uroczyste otwarcie pierwszej Jadłodzielni w Kazimierzu Dolnym.
W jadłodzielni każdy może przyjść i wziąć z półek lub lodówek żywność, której potrzebuje. Foodsharing jest ideą dzielenia się jedzeniem, która w Polsce funkcjonuje od 2016 roku. Jadłodzielnie to miejsca, gdzie gromadzi się produkty pozostałe np. po imprezie lub świętach, a także takie, którym kończy się data ważności. Idea foodsharingu niesie ze sobą cenne korzyści – zapobiega marnowaniu się żywności oraz wspiera osoby ubogie, głodne, bezdomne, gdyż z jadłodzielni może skorzystać każdy, niezależnie od statusu społecznego. Tego typu miejsca działają całkowicie nieodpłatnie. Jadłodzielnia to najczęściej duża lodówka wypełniona produktami spożywczymi ustawiona w miejscu publicznym. Obok zazwyczaj są ustawione pudła z żywnością niewymagającą schłodzenia
W Polsce pierwsza jadłodzielnia powstała w maju 2016 r. w Warszawie, następnie powstały: m.in. w sierpniu w Toruniu i w Krakowie, a w grudniu tego samego roku we Wrocławiu.
Źródło: KZMRZ

Szczegóły

Data:
2 sierpnia
Godzina:
12:00 - 12:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Dworzec autobusowy
ul. Tyszkiewicza
Kazimierz Dolny, lubelskie 24-120 Poland
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *