Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie poetyckie z Mirosławem Iwańskim

11 lutego @13:00 - 14:00

Wstęp wolny
Wieczór poezji Mirosława Iwańskiego

11 lutego o godz. 13.00 zapraszamy do Salonu Domu Kuncewiczów na spotkanie z poezją. Autorem prezentowanych wierszy będzie Mirosław Iwański, mgr sztuki, artysta plastyk, członek ZPAP, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki – Kolonii Artystycznej oraz Stowarzyszenia Plastycy Ziemi Otwockiej.

Mirosław Iwański jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Obecnie jest nauczycielem kierunkowych przedmiotów artystycznych w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Chełmońskiego w Nałęczowie – uczy meblarstwa artystycznego oraz projektowania zabawek z drewna.

W swojej pracy twórczej Mirosław Iwański wypowiada się w wielu dziedzinach: grafika użytkowa, architektura wnętrz, malarstwo, rysunek, wzornictwo, muzyka, poezja. Jest uczniem nowojorskiego mistrza gry na gongach Dona Conreaux.  Prowadzi sesje gry na gongach i misach tybetańskich. Koncertował m.in. z Donem Conreaux (USA), Gabrielą Kapfer (Szkocja), Moniką Stadler (Austria), grając w zespole „Piąty żywioł”. Otrzymał liczne nagrody, medale i wyróżnienia na wystawach krajowych i zagranicznych za nowe wzory mebli i aranżacje stoisk wystawienniczych. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Pracował jako niezależny grafik dla  TVP S.A., Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym.

Spotkanie, na które zapraszamy do Domu Kuncewiczów będzie związane z tomem poezji „Źródło” jaki w 10 lat temu opublikował Mirosław Iwański. Artysta planuje wznowienie tego tomu, ale także publikację nowych wierszy. Ich pierwszymi słuchaczami będą Państwo – a wstęp na sobotnie spotkanie jest wolny.

Źródło: Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego

Szczegóły

Data:
11 lutego
Godzina:
13:00 - 14:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego
Małachowskiego 19
Kazimierz Dolny, lubelskie 24-120 Poland
+ Google Map
Odwiedź nas na Facebook2k