Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rajd rowerowy „Na szlaku produktu lokalnego”

26 września @ 09:00 - 16:00

Rajd jest imprezą rowerową o charakterze rekreacyjno – turystycznym. Uczestnicy poruszają się na trasie wskazanej przez Organizatora zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Uczestnicy Rajdu stosują się do poleceń i instrukcji Przewodnika grupy wyznaczonego przez Organizatora.

Rajd kierowany jest do osób pełnoletnich uprawiających turystykę rowerową. Przewidujemy przejazd odcinka w postaci pętli o długości około 56 km. Start i zakończenie Rajdu są zaplanowane przy „Parku Labiryntów i Miniatur” w Rąblowie.

Przebieg planowanej pętli:
„Park Labiryntów i Miniatur” w Rąblowie – Kębło (przejazd obok kapliczki i pałacu) – Wąwolnica (zobaczymy w podziemiach ekspozycję historii miejscowości i sanktuarium) – Klementowice (wizyta w przetwórni „Moje Owoce” i degustacja) – Nowy Pożóg (wizyta na lawendowej plantacji w „LaLawenda” – i degustacja) – Końskowola (wizyta na rynku, w odnowionym ratuszu) – Stara Wieś (wizyta w „Manufakturze Różanej” i degustacja) – powrót „Parku Labiryntów i Miniatur” w Rąblowie (tutaj ognisko i kiełbaski, kawa, herbata).

Na około 8 km zaplanowanej trasy nawierzchnia dróg będzie ulepszona/utwardzona tłuczniem lub są to drogi leśne. Pozostały odcinek trasy stanowią drogi asfaltowe.

Ze względu na ukształtowanie terenu, przez który zaplanowano Rajd, zaleca się uczestnikom rowery trekkingowe lub górskie.

Zobacz szczegółowy przebieg pętli na mapie>>>

Warunkiem uczestnictwa w Rajdzie jest przesłanie Formularza zgłoszeniowego na adres lgd@zielonypierscien.eu oraz wniesienie opłaty wpisowej do 23.09.2021 r.. Opłata wpisowa na Rajd wynosi: 35 zł od osoby i obejmuje koszty m.in.: ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, przewodnika prowadzącego grupę, wizyty i degustacje lokalnych wyrobów, piknik z kiełbaską/kawą/herbatą.

Program rajdu:

Godz. 8.50 – 9.00 – Rejestracja uczestników („Park Labiryntów i Miniatur” w Rąblowie, tutaj można nieodpłatnie pozostawić samochód na czas rajdu)
Godz. 9.00 – 9.10 – Odprawa i zapoznanie uczestników z przebiegiem trasy i programem Rajdu.
Godz. 9.10 – Rozpoczęcie Rajdu
Godz. 10.00 – Krótki odpoczynek w Kęble przy kapliczce
Godz. 10.30 – Zwiedzanie podziemnej ekspozycji historii Wąwolnicy
Godz. 11.35 – Wizyta w rodzinnej przetwórni „Moje Owoce” w Klementowicach i degustacja przetworów
Godz. 12.40 – Wizyta na plantacji lawendy „La Lawenda” w Nowym Pożogu i degustacja
Godz. 13.25 – Wizyta na Rynku i w historycznym Ratuszu w Końskowoli
Godz. 14.00 – Wizyta w „Manufakturze Różanej” w Starej Wsi koło Końskowoli i degustacja przetworów
Godz. około 16.00 – powrót do Parku Labiryntów i Miniatur w Rąblowie oraz piknik integracyjny z posiłkiem (ognisko, kiełbaski, chleb, kawa/herbata) i zakończenie Rajdu.

Czas trwania 7 godz.

Organizator: LGD Zielony Pierścień

Szczegóły

Data:
26 września
Godzina:
09:00 - 16:00
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

LGD Zielony Pierścień

Miejsce wydarzenia

Park Labiryntów
Rąblów
Rąblów, lubelskie 24-160 Poland
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *