Loading Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

Muzyczny Kazimierz: LemON

12 sierpnia 2023 @20:00

12 sierpnia 2023 roku, na plenerowej scenie Muzycznego Kazimierza w Kamieniołomach, wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych – LemON! To kolejna gwiazda, która dołącza do składu wykonawców, którzy tego lata zagrają w sielskim Kazimierzu Dolnym.

Wśród dotychczas ogłoszonych artystów znaleźli się także: Kult, Lady Pank oraz Mrozu. Kolejne ogłoszenia wkrótce! Bilety na
wszystkie wydarzenia są już dostępne w sprzedaży.

LemON to zespół, który od lat cieszy się ogromną popularnością wśród polskiej publiczności. Ich przeboje takie jak "Napraw", "Będę z Tobą", czy "Scarlett" znają na pamięć zarówno starsze, jak i młodsze pokolenia słuchaczy. Lider formacji, Igor Herbut, oprócz swojej charyzmy i energii, cechuje się niezwykłą wrażliwością artystyczną. Podczas występów zarówno solowych, jak i z zespołem, potrafi przejść od brawurowych rockowych utworów do intymnych ballad przy pianinie.
Już niedługo organizatorzy Muzycznego Kazimierza ujawnią kolejnych artystów, którzy w lipcu i sierpniu 2023 wystąpią w Kazimierzu Dolnym. Fani koncertów na żywo mogą już zacząć planować swoje wakacyjne wyjazdy i przygotować się na niezapomniane emocje.
Wśród dotychczas ogłoszonych artystów znaleźli się także: KULT (28 lipca), Lady Pank (18 sierpnia) oraz Mrozu (19 sierpnia).
Muzyczny Kazimierz daje możliwość połączenia wakacyjnego odpoczynku z najlepszą polską muzyką. Sielski Kazimierz Dolny jest jednym z najpiękniejszych miasteczek w Polsce, zlokalizowanym nad brzegiem Wisły, otoczonym malowniczymi wzgórzami i lasami.
Znany jest ze swojej unikalnej architektury, licznych zabytków oraz malowniczych krajobrazów, docenianych przez artystów i miłośników sztuki.

LemON to grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta. Zespół ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. O najbardziej alternatywnej w dyskografii zespołu płycie pt. ,,Tu” Marek Niedźwiecki napisał: „wcisnęło mnie w fotel i słucham tej muzyki od kilku godzin”.
Utwory takie jak ,,Napraw”, ,,Nice”, ,,Jutro”, ,,Scarlett” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów. Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy.

LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciu tysięczną publicznością (Woodstock, Wembley Arena, Europejski Stadion Kultury) i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music).
Igor Herbut – zarówno solowo jak i z zespołem – gościnnie współpracował z wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Kayah, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Adam Sztaba, Jacek Cygan, Jan Borysewicz, Maryla Rodowicz, Grzegorz Markowski, Beata Kozidrak, Justyna Steczkowska, Sebastian Karpiel-Bułecka, ma także na koncie wspólne projekty z młodymi artystami sceny niezależnej: Ralphem Kamińskim, Hanią
Rani (Tęskno), Sorry Boys, a także światowej sławy gruzińskim zespołem Rustavi.
Indywidualne bilety na wszystkie koncerty są dostępne w sprzedaży internetowej, na stronie www.ticketclub.pl.
Muzyczny Kazimierz:
● 28 lipca – KULT
● 12 sierpnia – LemON
● 18 sierpnia 2023 – Lady Pank
● 19 sierpnia 2023 – MROZU
Kamieniołomy, Kazimierz Dolny (woj. lubelskie)
Organizator: Stodoła Sp. z o.o.
Bilety: www.ticketclub.pl

Szczegóły

Data:
12 sierpnia 2023
Godzina:
20:00
Wydarzenie Tags:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Kamieniołomy
Krakowska
Kazimierz Dolny, Lubelskie 24-120 Poland
+ Google Map