Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

29.10.22 Marek Andrzejewski koncert Kazimierz Dolny

29 października 2022 @20:00 - 21:00

40zł
Marek Andrzejewski zagra w „Trzecim Księżycu” na Małym Rynku w Kazimierzu Dolnym. Będzie to autorski recital poparty klasyką – utworami Boba Dylana, Leonarda Cohena i kompozycjami do wierszy Edwarda Stachury
Marek Andrzejewski – autor, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. W tym roku obchodzi trzydziestolecie pracy artystycznej. Laureat głównych nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskim Festiwalu Recitali w Siedlcach, Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie i wielu innych. W latach 90–tych współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja” i z teatrem „Gardzienice”. Jako wokalista i kompozytor brał udział w przedstawieniu „Album rodzinny” teatru Grupa Chwilowa. Publikował teksty w „Akcencie” i w piśmie „Piosenka”. Utwór „Jak listy” z debiutanckiej płyty „Trolejbusowy batyskaf” uzyskał status leitmotif „Krainy Łagodności” – nurtu piosenki literackiej i poetyckiej. Dotarł do ogromnego grona słuchaczy, zaś cały debiutancki album do dziś stanowi kanon polskiej piosenki autorskiej. Marek Andrzejewski pisze w „bardowski” sposób o sprawach społecznych i o zależnościach między przyrodą a cywilizacją. O prawdzie, miłości, trudnych wyborach, emocjach, o poszukiwaniu duchowości współczesnego, urzeczowionego człowieka. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, ale jednak frapujące i zapadające w pamięć. Nie dają się łatwo zaszufladkować, można w nich znaleźć elementy jazzu, folku, bossa novy, rocka i ballady.
Artysta ma w swoim dorobku sześć płyt autorskich: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter” (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018), najnowsza „Wariactwo” (2021) oraz 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów.
W koncertach Marek promuje najnowszy album „Wariactwo”. Składają się nań autorskie piosenki z dojrzałymi i odważnymi tekstami. Wyłania się z nich mocne przesłanie o poszukiwaniu tego co w życiu jest najważniejsze. Muzycznie płyta jest starannie zaaranżowana, mieni się bardzo bogatą paletą brzmień: od rozbuchanych, dynamicznych, efektownych rockowych utworów do nastrojowych, skupiających uwagę ballad. Jest to muzyczna uczta. Pod względem muzycznym i poetyckim.
„Ma w sobie jakąś charakterystyczną jasność, jakąś młodzieńczą pogodę ducha, optymizm działający wprost zaraźliwie na publiczność.”
więcej: www.facebook.com/Andrzejewski.Marek
http://www.youtube.com/c/trolejbusowybatyskaf
Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacje pod numerem tel. 797940920 lub 502722432. Bilety: 40 zł.
Źródło: Trzeci Księżyc

Szczegóły

Data:
29 października 2022
Godzina:
20:00 - 21:00
Koszt:
40zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , ,

Organizator

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro

Miejsce wydarzenia

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro
Mały Rynek 1
Kazimierz Dolny, lubelskie 24-120 Poland
+ Google Map
Odwiedź nas na Facebook2k