Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“Maciej Hübner – polska szkoła plakatu”

1 sierpnia @ 12:00 - 8 sierpnia @ 17:00

“Maciej Hübner – polska szkoła plakatu” – wernisaż
Bezpłatne · Dwór z Gościeradowa ul. Podzamcze 20
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza w niedzielę 1 sierpnia o godz. 12:00 do Dworu z Gościeradowa przy ul. Podzamcze 20 na otwarcie wystawy “Maciej Hübner – polska szkoła plakatu”.
Wystawa prezentuje sześćdziesięcioletni dorobek jednego z najważniejszych twórców plakatu polskiego. Pokazane zostaną plakaty filmowe, teatralne i te, które związane są z muzyką. Największą część stanowić będzie plakat filmowy. Maciej Hübner tworzył plakaty do takich filmów jak „Nóż w wodzie” Romana Polańskiego, „Abel, Twój brat” Janusza Nasfetera czy „Ostatni kurs” Jana Batorego. Zrealizował projekty plakatów dla wielu teatrów, w tym dla Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Hübner posiada swój kod artystyczny. Operuje kolorem, ale jego obecność minimalizuje do zestawienia kilku plam barwnych. Figura staje się wymownym znakiem stanowiącym medium dla wyrażenia istoty dzieła, do którego odnosi się plakat.
Biogram:
Maciej Hübner (ur. 1931) – grafik, twórca plakatu. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie u Józefa Mroszczaka. Obok Henryka Tomaszewskiego, Waldemara Świerzego czy Romana Cieślewicza uważany za twórcę tzw. polskiej szkoły plakatu. Plakat Macieja Hübnera prezentowany był na wystawach w Polsce i zagranicą. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród.
Źródło: Muzeum Nadwiślańskie

Miejsce wydarzenia

Muzeum Nadwiślańskie Dwór z Gościeradowa
ul. Podzamcze 20
Kazimierz Dolny, lubelskie 24-120 Poland
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *