Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

26 lutego Wernisaż wystawy plakatu

26 lutego @13:00 - 14:00

Otwarcie wystawy | Zukentiy Gorobyov – plakat z czasów wojny

Muzeum Kamienica Celejowska
Zukentiy Gorobyov – plakat z czasów wojny
26 lutego 2023 r., g. 13:00
Patio Kamienicy Celejowskej,
ul. Senatorska 11/13, Kazimierz Dolny
Wojna na Ukrainie trwa już rok. Reakcja artystów jest naturalnym aktem wynikającym z potrzeby zaakcentowania swojej postawy, z wyrażenia sprzeciwu, czy też wzmocnienia poczucia tożsamości.
Ukraiński artysta Zukentiy Gorobyov stworzył plakat antywojenny podkreślając z jednej strony hart Ukraińców z jej silną tożsamością, z drugiej bezwzględność agresora. Plakat to świetna forma nawiązania bezpośredniego dialogu z odbiorcą. Pozwala na przekazanie treści za pomocą prostego, ale mocnego znaku. Syntetyczny znak intensyfikuje przesłanie. Gorobyov w celny sposób wykorzystuje zapis graficzny. Dużą role odgrywa typografia. Słowo jest tu ważne, ponieważ nazwy miejscowości stały się już symbolami. Odnoszą nas zarówno do okrucieństwa wojny, jak też nieuległości Ukrainy. Tak jak Mariupol czy Czorobajiwka.
 Zukentiy Gorobyov ukończył wydział projektowania graficznego w Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Tarasa Szewczenki w Ługańsku. Zajmuje się designem, tworzy plakaty, ilustracje książkowe. Specjalizuje się w typografii i kaligrafii. Jest także pedagogiem. Wielokrotnie nagradzany. Otrzymał nominację za „Najlepszą książkę dla dzieci” za publikacje „Moje muzeum” (2018) oraz „Abobal i Yabobal” (2019).

Szczegóły

Data:
26 lutego
Godzina:
13:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Kamienica Celejwska
Odwiedź nas na Facebook2k