Dwa Brzegi 2023

Do końca lipca jeszcze daleko, ale dziś wiemy już, że jest na co czekać. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się zgodnie z deklaracjami.

Jedną z ostatnich festiwalowych informacji w ubiegłym roku było podanie daty kolejnej 17. edycji. Organizatorzy zapraszali do Kazimierza w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2023 roku. Wiele rzeczy pozostawało jednak niejasnych. Gdzie będzie siedziba festiwalu, który z powodu remontów na terenie dotychczasowej lokalizacji na ulicy Nadwiślańskiej, przeniósł się na drugą stronę Miasteczka – do Gminnego Zespołu Szkół? Dziś – po rozmowach pomiędzy organizatorami festiwalu i władzami samorządowymi w Kazimierzu – jest to już jasne.

Dwa Brzegi znów na Szkolnej

-Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi po raz drugi odbędzie się na terenie Gminnego Zespołu Szkół – mówi wiceburmistrz Kazimierza Dolnego Bartłomiej Godlewski. – To miejsce okazało się dobrym miejscem z punktu widzenia organizatorów. Znacznie chyba wygodniejszym, niż miejsce dotychczasowe. Dodatkowo otworzyło też w dużym stopniu festiwal na miasto. Wcześniej odbywał się on tak naprawdę pomiędzy szkołą Koszczyca a rynkiem. A teraz więcej gości festiwalowych przemieszcza się przez całe miasto. Wydarzenia towarzyszące organizowane są w różnych miejscach. Pozwala to na lepszą promocję miasta i pokazanie piękna całego terenu Kazimierza.

Bolączką ubiegłorocznej lokalizacji była jednak mała powierzchnia sali kinowej, która ograniczała się jedynie do szkolnej auli. W tym roku jednak w auli mają być prezentowane jedynie dokumenty i krótkie metraże. Filmy fabularne powrócą do namiotu, który zlokalizowany zostanie na tzw. zielonym parkingu, na którym poprzednio stała szkoła kontenerowa. Obok kina – namiotu będą także miejsca parkingowe dla gości festiwalowych.

Czy to znaczy, że Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi nie wróci już do dawnej lokalizacji?

-Wydaje się, że to będzie już lokalizacja docelowa festiwalu – mówi Godlewski. – Szkoła zdała egzamin. Festiwal ubiegłoroczny pokazał, że mimo problemów można tu stworzyć bardzo ważne wydarzenie kulturalne, które ściąga do Kazimierza wielu miłośników kina, miłośników kultury i sztuki.

Zapraszamy więc na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w dniach 29 lipca – 6 sierpnia. Atrakcji na pewno nie zabraknie.

Czytaj także:
Dwa Brzegi 23. Program>>>
Dwa Brzegi. Co nieco o programie>>>
Dwa Brzegi. Co nowego?>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *