Do Wiednia rzut beretem?

Flixbus to marka przewozów autokarowych należąca do monachijskiej spółki. Marka obecna jest w 35 krajach Europy. W 2015 roku firma pojawiła się w Polsce, a autobusy Flixbus cieszą się sporą popularnością. Autokary marki docierają do większości dużych miast Polski i oferują połączenia międzynarodowe. W czerwcu zielone autokary pojawiły się w Kazimierzu Dolnym.

Wycieczki z Warszawy

Już od 1 czerwca Flixbus zaproponował przejazdy z Warszawy do Kazimierza. Można bez wielkich przygotowań udać się do Miasteczka Artystów na jednodniowy wypad. Autobus rusza z dworca Warszawa Zachodnia o 10:15 i o 13:30 jest już w Kazimierzu. Powrotny autobus z dworca na ul. Tyszkiewicza wyrusza o 19:25. Dotrze do stolicy około godziny 22:00.

Autobusy będą zatrzymywać się po drodze w Garwolinie, Rykach i Puławach. Połączenie reklamowane jest jako wakacyjny hit. Czy tak będzie?

Z Kazimierza w świat

FlixBus pomyślał o przedłużeniu trasy z Kazimierza Dolnego. Od 3 czerwca ruszyło połączenie z Węgrami. Z Kazimierza dojechać można do miejscowości Sopron, znajdującej się na granicy z Austrią. Tu, oprócz przystanków w Puławach, Rykach i Garwolinie, na pasażerów czekają przystanki w Warszawie, Pyrzowicach, Brnie i Wiedniu. Autobusy FlixBus zatrzymują się na lotniskach i dworcach.

Wyjeżdżając z dworca na ul. Tyszkiewicza o godzinie 19:25, po 6:00 rano dotrzemy do czeskiego Brna, po godzinie 8:00 będziemy już w Wiedniu, a na Węgrzech o 10:00. To bardzo przyjemna perspektywa.

Bilety

Przewoźnik reklamuje swoje połączenia, pisząc, że ceny biletów z Kazimierza Dolnego na tej trasie zaczynają się już od 14,99 zł. Za bilet do Wiednia zapłacimy od 150 do 240 zł. Taniej wyjdą bilety w obie strony. Bilety na Węgry są droższe i zaczynają się od 179 zł.

Można je nabyć na stronie przewoźnika i w aplikacji mobilnej. U kierowcy, bilety można kupić jeśli są jeszcze wolne miejsca. Flixshop jest na razie w Polsce jeden, przy Alejach Jerozolimskich.

Czytaj także:
O której autobus?>>>
Dworzec przechodzi lifting>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *