Do promu dojedziemy bezpieczniej

Trwają prace na drodze dojazdowej do promu od ulicy Słonecznej. Przez najbliższe tygodnie do przeprawy dostać się będzie można tylko od strony ulicy Krakowskiej.

Trwają prace na drodze dojazdowej do promu od ulicy Słonecznej. Przez najbliższe tygodnie do przeprawy dostać się będzie można tylko od strony ulicy Krakowskiej.

Jak wyglądał dojazd do promu…

…w Kazimierzu od strony ul. Słonecznej , wiedzą ci, którzy mieli okazję przeprawiać się do Janowca przez Wisłę. Droga prowadziła wąwozem po betonowych płytach. Było tu stromo i wąsko. Prawdziwym wyzwaniem było tu wyminąć się. Wielu zjeżdżało z modlitwą na ustach, by przeprowadzić ten manewr pomyślnie, a najlepiej by nie spotkać żadnego pojazdu na swojej drodze.

Teraz to się zmieni.

Od początku września trwają tu prace remontowe. W sumie przebudowane zostanie około 680 m drogi. Zakres prac obejmuje zerwanie płyt betonowych, co właśnie dobiega końca – poszerzenie drogi, wykonanie podbudowy i położenie asfaltu. Dla poprawy bezpieczeństwa pojawią się też tzw. mijanki.

-Umowę podpisaliśmy jeszcze przed wakacjami, ale ze względu na sezon turystyczny- odbywał się tam przecież m.in. festiwal Kazimiernikejszyn – wstrzymywaliśmy rozpoczęcie robót – mówi Burmistrz Artur Pomianowski. – Z wykonawcą umówiliśmy się, że prace zostaną rozpoczęte z początkiem września tak, by były jak najmniej uciążliwe tak dla turystów, jak i dla mieszkańców.

Prace mają zakończyć się do października.

Będzie równo jak po stole do samej Wisły?

Jeżeli jednak oczekujemy pięknej drogi do samego promu, to niestety będziemy rozczarowani. Droga od korony wału do lustra Wisły pozostanie bez zmian. Dalej będziemy jeździć żwirówką pełną nierówności i zagłębień oraz po płytach.

-Czy jest szansa, żeby tam było lepiej? To jest pytanie do Wód Polskich. My nie możemy prowadzić tam inwestycji w ich imieniu – mówi burmistrz. – Życzyłbym sobie, żeby to wyglądało lepiej, ale nie ukrywam, że współpraca z Wodami Polskimi zwłaszcza w aspektach inwestycyjnych jest bardzo trudna.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *