Koniecznie bądź w czwartek na Dwóch Brzegach

im ciekawe propozycje dokumentalne. W Kinie Lubelskim poszukamy odpowiedzi na ważkie pytania: o 10:30 na seansie „@miriamfrompoland” „Jak być żydowską rodziną we współczesnej Polsce?”, a o 14:30 oglądając australijski dokument „Descend” „Dlaczego młoda kobieta ryzykuje życie nurkując w lodowatych, niebezpiecznych wodach bez kombinezonu?”.

Kolejny dzień filmowy to przede wszystkim ciekawe propozycje dokumentalne. W Kinie Lubelskim poszukamy odpowiedzi na ważkie pytania: o 10:30 na seansie „@miriamfrompoland” „Jak być żydowską rodziną we współczesnej Polsce?”, a o 14:30 oglądając australijski dokument „Descend” „Dlaczego młoda kobieta ryzykuje życie nurkując w lodowatych, niebezpiecznych wodach bez kombinezonu?”.

Po obu tych filmach Cafe Bursztynowa zaprosi nas na ROZMOWY O KINIE. Po filmie „@miriamfrompoland”, o 12:00 spotkanie z reżyserem filmu Piotrem Szczepańskim. O 15:45, po projekcji dokumentu „Descent” spotkamy się na Filmoterapii z seansem z Joanną Olekszyk, Katarzyną Miller, Martyną Harland oraz Grażyną Torbicką.

Będzie muzycznie. O 12:30 obejrzeć można dokument o jednym z ciekawszych teatrów tańca świata „YAG. BASCHEVA DANCE COMPANY„, a na zakończenie dnia pod namiotem, o 22:00 „Belushi” – historia krótkiego życia utalentowanego komika, aktora, muzyka, którego pamiętamy przede wszystkim, jako jednego z „Blues Brothers”.

Na zamku, tego dnia, muzyka i taniec w retrospektywie reżyserskiej Tonego Gatlifa. Od 21:00 wyświetlone zostaną dwa filmy tego reżysera: „Vengo” z 2020 roku i „Corre Gitano” z 1982 roku.

Wiele filmów na festiwalu poświęconych jest relacjom rodzinnym. Tak jest też w amerykańskim „Minari” – amerykański sen koreańskich imigrantów ziścić się ma w rolniczym, tradycyjnym Arkansas. Ten film w Kinie Lubelskim o 16:00. O 19:00 „Poufne lekcje perskiego”, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film o holokauście, o walce o życie.

Popołudnie poza kinem także zapowiada się ciekawie. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza na 17:00 na spotkanie z prof. Aleksandrem Błońskim, wykładowcą fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej.

W Męćmierzu, w Galerii Klimaty, o 17:30 odbędzie się premiera zbioru poezji „Stacyjki” Hanny Lewandowskiej. Poezja nie będzie czytana, wyśpiewa ją Piotra Selima.

W Klubie Festiwalowym KROWIA WYSPA o 20:00 wystąpi Antigaz.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *