Czarne chmury nad Muzeum

Tyle zmian w tak krótkim czasie Muzeum Nadwiślańskie dawno już nie przeżywało. Utrata Janowca, trzykrotna zmiana dyrekcji, a teraz reorganizacja wewnętrzna. Co to oznacza?

Muzeum Nadwiślańskie przeżywa ostatnio trudny okres. Niedawno oddzielono od niego Zamek w Janowcu, który przekształcono w samodzielną placówkę. Z końcem lipca dyrektorem Muzeum Nadwiślańskiego został zastępca dyrektora Muzeum Zamek w Janowcu dr Tomasz Mleczek, który miał zachować oba stanowiska. Sytuacja zdrowotna zmusiła go jednak do rezygnacji z pracy w obu placówkach.

Nowy dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego Sławomir Bąk planuje zmiany w kazimierskiej instytucji. Jak podaje Radio Lublin, zlikwidowanych zostanie około 20 stanowisk. Dotyczy to wszystkich stanowisk kierowników oddziałów i działów, także działów do spraw edukacji, do spraw zamówień i dotacji, głównego inwentaryzatora zbiorów muzealnych, do spraw obsługi prawnej oraz działu biblioteki i archiwum historycznego. Zmiany te dotyczą łącznie około 15 osób, nie wszystkie stanowiska były bowiem obsadzone. Wzbudza to wśród kadry ogromny niepokój.

Co się stanie z pracownikami?

Według dyrekcji zmiany te są niezbędne do usprawnienia funkcjonowania Muzeum. Jak podaje Radio Lublin, pracownicy Muzeum mają otrzymać inne propozycje pracy, o ile będą wolne stanowiska.

-Na razie nie wiadomo, kiedy nowy regulamin zostanie wprowadzony. Dyrekcja czeka na oficjalną opinię związkowców – czytamy w artykule „Kontrowersje wokół nowego regulaminu muzeum. Będą zwolnienia?”

Czytaj także:
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym traci Zamek Janowiec>>>
Nowy dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego. Połączy dwa brzegi?>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *