Cóż to były za emocje!

Miniony weekend obfitował w różnorodne wydarzenia. Jednym z nich był „Bieg po zdrowie”, który odbył się w pobliskich Karczmiskach. Cóż to były za emocje!

W niedzielne popołudnie boisko sportowe „Zagrzęba” w Karczmiskach mocno się zaludniło. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w biegach terenowych na różnych dystansach. Biegały dzieci nawet dwuletnie, ale także przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz dorośli. Cóż to były za emocje!

Głośny doping zachęcał biegaczy małych i dużych do stawiania kolejnych kroków w stronę mety. Po zwycięstwo i oczywiście pamiątkowy medal.

– Świetna atmosfera i megafajna impreza – mówi biegacz, który do Karczmisk przyjechał z Puław, specjalnie na bieg. – Na pewno wrócimy tu za rok. Pyszne jedzonko.

Każdy uczestnik biegu otrzymał wykonany z gliny medal przygotowany przez pracowników Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Karczmiskach oraz wolontariuszy działających przy tej instytucji, a także dyplom – każdy inny, jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny, wykonany przez dzieci z Przedszkola w Karczmiskach.

Biegom towarzyszył festyn rodzinny, z ogniskiem, pysznym lokalnym jedzeniem i atrakcjami dla najmłodszych. W organizacje wydarzenia włączyło się mnóstwo ludzi, osób prywatnych, stowarzyszeń, instytucji i firm. Każda cegiełka miała wpływ na całokształt lokalnej sportowej imprezy, która zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, integruje mieszkańców oraz promuje Karczmiska.

– Do zobaczenia za rok! – mówią organizatorzy. A my już dziś zachęcamy: rezerwujcie ostatni weekend maja 2024. To właśnie wtedy najprawdopodobniej odbędzie się trzecia edycja „Biegu po zdrowie” w Karczmiskach.

Autorka tekstu: Agnieszka Skrzyńska – Michalczewska

Czytaj także: Bieg po zdrowie>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *