Co zobaczymy na Dwóch Brzegach?

Kazimierz za chwilę zamieni się w jedno wielkie miasteczko festiwalowe. Po rocznej przerwie powraca stacjonarnie do Miasteczka Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi razem ze swoimi widzami. Wielkie otwarcie już jutro!

Kazimierz za chwilę zamieni się w jedno wielkie miasteczko festiwalowe. Po rocznej przerwie powraca stacjonarnie do Miasteczka Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi razem ze swoimi widzami. Wielkie otwarcie już jutro!

Przed nami prawdziwa uczta kina. Filmy, w tym 19 pokazów premierowych, spotkania z artystami, wystawy, koncerty i inne wydarzenia towarzyszące. Miasteczko już żyje festiwalem, czas do gali otwarcia liczony jest już w godzinach.

Za chwilę rozpocznie się 15. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Fot. DankaCo nas czeka podczas tegorocznej 15. jubileuszowej edycji Dwóch Brzegów?

– Najnowsze trendy sztuki filmowej z całego świata. Są to filmy reprezentujące nurt kina autorskiego, artystycznego i niezależnego, że szczególnym naciskiem na kino europejskie – tak piszą o filmach prezentowanych ramach sekcji Świat pod namiotem organizatorzy tegorocznego Festiwalu.
Wśród tytułów znajdziemy m.in. „Każdy ma swoje lato” Tomasza Jurkiewicza (na tegorocznym KFDF „Młodzi i Film” w Koszalinie wyróżniony za reżyserię, muzykę i zdjęcia), „Nowy porządek” Michela Franco (nagroda Srebrnego Lwa w Wenecji 2020), „Poufne lekcje perskiego” Vadima Perelmana (Złota Arka dla najlepszego filmu na Festiwalu Transatlantyk w Łodzi 2020) i wiele innych produkcji filmowych zauważonych przez krytykę i widzów.

Główną osią tegorocznych pokazów filmowych

będzie retrospektywa twórczości Tony’ego Gatlifa. 7 jego filmów nie tylko przybliży nam świat Romów, ale być może pozwoli znaleźć własną odpowiedź na pytanie, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy.

W muzycznej sekcji filmowej

Muzyka moja miłość zobaczymy obrazy poświęcone m.in. grupom Fanny czy A-Ha oraz Charlesowi Aznavourowi. Film „Silencio – głosy Lizbony” w reżyserii C. Carlisle’a, J. Kalmara poprzedzi koncert fado z udziałem artystów występujących w filmie. To niejedyny koncert podczas tegorocznego festiwalu. W sobotę 7 sierpnia o godzinie 20:45 w bistro Trzeci Księżyc na Małym Rynku zagra akustycznie NeoKlez.

Bohaterką sekcji „I Bóg stworzył aktora” będzie Agata Kulesza.

Na Dwóch Brzegach zobaczymy 5 jej filmów. Spotkanie z aktorką zaplanowano w ramach Lekcji kina w niedzielę 1 sierpnia o 18:30 w Cafe Bursztynowa.

Cafe Bursztynowa na terenie Miasteczka festiwalowego przy Nadwiślańskiej 9 to tradycyjne miejsce spotkań z gośćmi festiwalu i dyskusji z widzami moderowanych najczęściej przez dyrektorkę artystyczną Grażynę Torbicką. W tym roku spotkamy tu nie tylko z Agatą Kuleszą, ale także m.in. z Aleksandrą Popławską, Robertem Więckiewiczem, Joanną Kulig czy Mariuszem Wilczyńskim.

To wybrane propozycje festiwalowe. Tutaj cały program filmowy i program wydarzeń towarzyszących. Bilety do kupienia za pośrednictwem>>> https://www.dwabrzegi.pl/bilety/

Wydarzenia nie tylko festiwalowe znajdą Państwo w naszym Weekendowniku

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *