Burmistrz odznaczony

W miniony wtorek, 28 maja, wojewoda lubelski, Krzysztof Komorski i wicewojewoda Andrzej Maj wręczyli odznaczenia i dyplomy dla samorządowców z wieloletnim stażem. Wśród odznaczonych znalazł się burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski.

Odznaczenia ministra

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Ma być upamiętnieniem pierwszych demokratycznych wyborów do organów gmin z 1990 roku. Z tej okazji Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał odznaki honorowe „Za zasługi dla samorządu terytorialnego”. Odznaka jest wyrazem docenienia codziennej działalności na rzecz wspólnoty samorządowej i krzewienia idei samorządności. Jest nadawana za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego. O uhonorowanie samorządowców odznakami wnioskował wojewoda lubelski, Krzysztof Komorski.

Burmistrz Kazimierza podziękował na stronie FB swoim współpracownikom: radnym, sołtysom, społecznikom i pracownikom urzędu oraz podległych mu jednostek za pracę na rzecz lokalnej społeczności. Zadeklarował, że wyróżnienie nie jest wyróżnieniem tylko dla jego osoby, a dla wszystkich, z którymi na co dzień pracuje.

Odznaczeni

Podczas wtorkowej uroczystości odznaczeni zostali:
– Andrzej Chabros; wójt gminy Ludwin
– Grzegorz Kapica; długoletni burmistrz miasta Józefów nad Wisłą a obecnie radny powiatu opolskiego.
– Zbigniew Kot; do maja 2024 roku burmistrz miasta Międzyrzec Podlaski
– Michał Litwiniuk; prezydent miasta Biała Podlaska
– Zbigniew Naklicki; wójt gminy Susiec, pełnomocnik wojewody lubelskiego do spraw współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego powiatów hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego w województwie lubelskim
– Artur Pomianowski; burmistrz Kazimierza Dolnego

Źródło: Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie

Czytaj także: Nowy/stary burmistrz Kazimierza>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *